У курсовій роботі вивчається проблематика Державного бюджету як основи фінансового регулювання економіки. Актуальність дослідження основного фінансового плану держави полягає у функціональному призначенні даного документу в державних фінансах, а також у суперечності пропонованих методів бюджетного регулювання в Україні. Значимість дослідження полягає у актуальності вивчення й модифікації бюджетного механізму України.
Метою курсової роботи є з’ясування сутності бюджетування на централізованому рівні, розкриття проблематики бюджетного механізму України. Основними завданнями роботи є: сформулювати й вивчити теоретичне значення Державного бюджету; дослідити виявлені проблеми на стадіях планування й виконання дохідної й видаткової частини Держбюджету та міжбюджетних відносин, порівняти планові й фактичні показники дохідної, видаткової частини, а також міжбюджетних трансфертів; розробити рекомендаційну базу щодо розв’язання виявлених недоліків бюджетного механізму.
Курсова робота складається з трьох розділів. Перший й другий складаються з трьох частин, третій - з двох. У першому розділі розглядається сутність і теоретичне значення Держбюджету для регулювання ринкової економіки. У другому розділі розглядається практичне регулювання бюджетних відносин в Україні на стадіях планування й виконання. У третьому розділі розглядаються напрямки вдосконалення бюджетного регулювання України.
При написанні курсової роботи використовувались нормативно-правові акти законодавчої й виконавчої гілки влади в галузі бюджетування, як то Конституція України, Закони України про бюджети за останні п’ять років, інструкційні матеріали міністерства фінансів тощо. Використовувалась теоретико-практична література: підручники, посібники, періодичні статті провідних фахівців України у сфері державних фінансів, таких як В. Федосов, В. Опарін, Ю. Пасічник, О. Романенко, В. Кодацький, В. Геєць, В. Дем’янишин, М. Кульчицький та ін. Для статистичних ілюстрацій використовувалась інформація з офіційних сайтів Держкомстату, Держказначейства, Національного Банку, міністерства фінансів України.
Аналіз фінансового стану та фінансових результатів діяльності підприємства на прикладі ВАТ ПМК-68
майно кошти фінансовий
Економічний аналіз (англ. Economic Analysis, від грец. analysis -
розкладання, розчленування) - взаємопов’язані й взаємозумовлені методи вивчення
і наукового дослідження певних явищ, процесів, дій, результатів. У економіці
застосовується з метою виявлення законом ...
Фінансові розрахунки
В останні роки у зв'язку з поступовим становленням ринкових
відносин в економіці України знову, через багато десятиліть, з'явилася потреба
в поширенні кількісних методів оцінки фінансових операцій. Причини цього
очевидні: поява реально самостійних підприємств, становлення ринку капіталу,
...