Меню сайта

Моделювання фінансових потоків підприємства ЗАТ ТЕТЗ-Інвест

Будь-який вид підприємницької діяльності чітко орієнтований на одержання прибутку, але будь-який вид діяльності не виключає ризику збитків і банкрутств. Забезпечення стабільності і ефективності функціонування підприємств України в мінливих ринкових умовах в першу чергу залежить від якості і своєчасності прийняття управлінських рішень щодо ведення фінансово-господарської діяльності.

В умовах конкуренції й нестабільного зовнішнього середовища необхідно оперативно реагувати на відхилення від нормальної діяльності підприємства. Підвищення гнучкості і точності управлінських рішень можливе лише за наявністю ефективного інструменту, який дозволяє моделювати сценарії ведення фінансово-господарської діяльності підприємства та здійснювати їх оцінку з вагомими обґрунтуваннями наслідків вибору кожного з них.

Управління фінансовими потоками є тим інструментом, за допомогою якого можна досягти бажаного результату діяльності підприємства.

Таким чином, актуальною задачею стає моделювання фінансових потоків підприємства та прийняття рішення з вибору сценарію підвищення ефективності його функціонування.

Моделювання фінансових потоків є необхідним для фінансового забезпечення розширеного кругообігу виробничих фондів, досягнення високої результативності виробничо-господарської діяльності, створення умов, які забезпечували б платоспроможність і фінансову стійкість підприємства. Ринок висуває високі вимоги до якості управління фінансами підприємств, оскільки сьогодні за негативні наслідки своєї діяльності відповідальність несе саме підприємство. Нераціональне управління фінансами веде до дефіциту оборотних засобів, втрати ринків збуту, виникнення кризи неплатежів, збиткової діяльності, що впливає на конкурентоспроможність підприємства та може спричинити його банкрутство.

Цими обставинами обумовлений вибір теми дослідження.

При всій практичній значущості проблеми моделювання фінансових потоків в сучасній економічній та науковій літературі простежується обмежена кількість досліджень, присвячених аналізу сутності та особливостей фінансових потоків, їх переміщенню та класифікації, проблемам їх комплексного управління та моделювання. Теоретичні та практичні проблеми моделювання фінансових потоків розглядаються досліджуються авторами як Азаренкова Г.М., Майборода О.В., Іванов В.В., Тарицин Д.А., Роуз П.С., Ковалев В.В., Бланк И.А. та інші, математичне підґрунтя моделювання фінансових потоків досліджували Колобов А.А., Омельченко И.Н., Орлов А.И.

Метою роботи є теоретичне обґрунтування й розробка моделі для здійснення ефективного економічного управління фінансовими потоками підприємства ЗАТ «ТЕТЗ-Інвест».

Досягнення поставленої в роботі мети потребує реалізації таких завдань:

дослідження теоретичних підходів щодо сутності й взаємозв’язку фінансових і матеріальних потоків підприємства;

дослідження існуючих моделей управління фінансовими потоками підприємства;

створення та розрахунок оптимізаційної моделі фінансових потоків ЗАТ «ТЕТЗ-Інвест» з метою максимізації фінансових результатів та покращення фінансового стану підприємства.

Об’єктом дослідження в роботі є фінансова й виробнича діяльність підприємства.

Предмет дослідження фінансові потокові процеси підприємства.

В роботі було використано такі методи дослідження: системний аналіз, статистичні методи аналітичних розрахунків, методи факторного й економіко-математичного аналізу.

    Читайте більше

    Система органів, що контролює фінансово-господарську діяльність в Україні
    Формування ринкової економіки в Україні розпочинається з відтворення ринкових інституцій, які існували лише в зародковому стані. На сучасному етапі радикальних реформ, що здійснюються в Україні, особливої важливості набувають питання вдосконалення управління, однією із найважливіших фу ...

    Оцінка і аналіз фінансового стану ВАТ Чернігівська макаронна фабрика
    Розвиток ринкових відносин в Україні обумовлює пріоритетне місце в бізнесі фінансового управляння, складовою частиною якого є аналіз фінансового стану підприємства. В сучасних умовах кожний господарюючий суб’єкт незалежно від виду основної діяльності і форми власності повинен реально оці ...