Меню сайта

Доходи місцевих бюджетів їх динаміка та тенденції розвитку

Курсова робота присвячена теоретико-правовим основам формування доходної частини місцевих бюджетів, аналізу формування та тенденції розвитку доходів місцевих бюджетів в Україні.

Актуальність теми дослідження. Питання оптимізації формування доходів місцевих бюджетів та виявлення резервів їх зростання набувають особливої актуальності в умовах ринкових трансформацій українського суспільства. Діюча система акумулювання доходів бюджетів України характеризується низьким рівнем частки власних доходів місцевих бюджетів, що відображається нарощуванням обсягів міжбюджетних трансфертів. Реальні фінансові можливості місцевих органів влади значно обмежуються, що у свою чергу, є гальмовим фактором демократичних перетворень державі. У зв’язку з цим постає нагальна потреба у поглибленому досліджені концептуальних засад доходів місцевих бюджетів та обґрунтування системи практичних рекомендації щодо їх стабільності та зміцнення.

Метою роботи полягає у теоретичному обґрунтуванні сутності доходів місцевих бюджетів, окресленні орієнтирів зміщення та обґрунтування шляхів оптимізації фондів грошових коштів органів місцевого самоврядування, розробки практичних рекомендації щодо резервів їх зростання.

Об'єктом дослідження є доходи місцевих бюджетів в Україні, чинна практика їх формування з урахуванням територіальних особливостей мобілізації окремих видів надходжень.

Предметом дослідження є економічні відносини, що виникають у процесі формування доходів місцевих бюджетів, а також закономірностей, принципи, методи мобілізації і розподілу окремих видів державних доходів між бюджетами різних рівнів.

У процесі дослідження динаміки зміни доходів місцевих бюджетів використовуються таки методичні інструментарії: гіпотетико-індуктивний метод, зведення та групування, побудові та аналізу рядів динаміки (кореляційно - регресивний аналіз), трендів, сценаріїв та ін.

У підготовці роботи використовуються таки нормативні акти, як Бюджетний, Податковий та Земельний Кодекси, публічні дані з Інтернет-ресурсів, Державної служби статистики, Міністерства фінансів, Державної казначейської служби України тощо.

При виконані роботи використовувались крім літературних джерел Федосов В., Опарін Л., Сафронова Л.

При дослідженні використовувались методи, що запропоновано у трудах Вітлінського В.В., Кустовської О.В., Шершньової З.Є.

Курсова робота висвітлюється на 84 сторінках комп’ютерного тексту і складається з вступу, двох розділів, висновків, зміщує 19 рисунків, 7 таблиць, перелік використаних джерел, три додатка.

    Читайте більше

    Робота Управління статистики в Сумській області
    Звіт по переддипломній практиці містить характеристику управління статистики в Сумській області вцілому та відділу статистики фінансів, опис специфіки його роботи. Під час проходження практики в фінансовому статистичному відділі я ознайомилась з основами фінансової звітності підприємств, ...

    Фінансовий аналіз діяльності ВО Жданiвська тепломережа ОКП Донецьктеплокомуненерго за 2010-2011 роки
    Економічний аналіз - це розчленування окремих складових економічних категорій (узагальнюючих показників) на складові частини (первинні показники) з метою їх подальшого вивчення і узагальнення. Особливого значення набуває економічний аналіз як інструмент пізнання у вивченні широкого кола ...