П(а-1) - сума витрат на придбання ОФ, здійснення капітального ремонту, реконструкцію протягом періоду, який передував звітному;
В(а-1) - сума виведених з експлуатації ОФ протягом періоду, який передував звітному;
А(а-1) - cума амортизаційних відрахувань, нарахованих в періоді, який передував звітному.
Підприємства всіх форм власності мають право використовувати щорічну індексацію балансової вартості основних фондів на коефіцієнт індексації, який визначається за формулою:
, де
Кі - коефіцієнт індексації балансової вартості групи основних фондів;- індекс інфляції року, за результатами якого здійснюється індексація основних фондів.
Якщо значення Kі не перевищує одиниці, індексація основних фондів не проводиться.
Підприємства всіх форм власності мають право використовувати прискорений метод амортизації, але такому виду амортизації підлягають тільки основні фонди групи 3. Рішення про прискорену амортизацію не може бути прийняте підприємствами, які випускають продукцію, ціни на яку регулюються державою або підприємствами, які визнані монополістами відповідно до діючого законодавства. При застосуванні прискореного методу амортизації, основні фонди не індексуються.
Сутність прискореного методу нарахування амортизації полягає в тім, що без скорочення встановлених нормативних строків служби основних фондів підприємствам дозволяється протягом трьох років проводити амортизаційні відрахування в підвищених розмірах, але з відповідним зниженням їх у наступні роки.
Амортизація за прискореним методом здійснюється за такими нормами:
-й рік - 15%;
-й рік - 30%;
-й рік - 20%;
-й рік - 15%;
-й рік - 10%;
-й рік - 5%;
-й рік - 5%.
Облік основних засобів до яких застосовується прискорена амортизація ведеться окремо за кожним об’єктом. При цьому амортвідрахування нараховуються на таку балансову вартість, яка = первісній вартості цих об’єктів, збільшеній на суму поліпшення таких засобів.
Облік балансової вартості основних фондів групи 1 ведеться по кожному окремому об’єкту та в цілому по групі. Облік балансової вартості основних фондів груп 2 і 3 ведеться по сукупній балансовій вартості відповідної групи.
Майнове оподаткування в Україні
Сучасне
майнове оподаткування є складовою частиною і невід’ємним елементом податкової
системи нашої держави. Але цей напрямок в оподаткуванні на сьогодні - один з
найменш розроблених, незважаючи на ту увагу, що приділяється йому з боку
політиків та науковців. Майнове оподаткування застос ...
Національна депозитарна система проблеми становлення та розвитку
Інфраструктура
фондового ринку в кожній країні має свої особливості. Вони обумовлені рівнем
розвитку економіки країни, характером діючої моделі ринку, специфікою системи
державного регулювання ринку. Неодмінним елементом організації ринку цінних
паперів є
депозитарна система, яка виступ ...