Меню сайта

Місцеві збори: особливості, види та період сплати до місцевого бюджету

Граничний розмір

збору за право на проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей не повинен перевищувати 0,1% від вартості заявлених до місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу товарів або від суми, на яку випускається лотерея.

Збір за право на проведення місцевих аукціонів і конкурсного розпродажу справляється за три дні до їх проведення.

Збір за право на проведення лотерей справляється під час одержання дозволу на випуск лотереї.

Граничний розмір збору за право на проведення лотерей з кожного учасника не повинен перевищувати трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Збір за припаркування автотранспорту

Платниками

збору за припаркування автотранспорту є юридичні особи та громадяни, які паркують автомобілі в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях.

Ставка

збору за припаркування автотранспорту встановлюється з розрахунку за одну годину парковки, її граничний розмір не повинен перевищувати 3% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян у спеціально обладнаних місцях і 1% - у відведених місцях.

Збір за припаркування автотранспорту сплачують водії на місці паркування.

Збір за припаркування автотранспорту, сплачений за рахунок коштів юридичних осіб, відноситься до собівартості продукції (робіт, послуг).

Відповідальність за повноту стягнення збору за припаркування автотранспорту і своєчасність перерахування його до бюджету несуть власники автостоянок і відведених місць.

Розрахунок затверджено наказом ДПА України від 24.12.2003 р. №629.

Збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі

Збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі - це плата за оформлення та видачу дозволів на торгівлю у спеціально відведених для цього місцях.

Збір за видачу дозволу на торгівлю справляється з юридичних осіб і громадян, які реалізують сільськогосподарську, промислову продукцію та інші товари залежно від площі торгового місця, його територіального розміщення та виду продукції.

Враховуючи, що з 06.01.2006 набрали чинності зміни, внесені Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 р. №2806-IV (зі змінами та доповненнями) до ст. 17 Декрету №56-93 “Про місцеві податки і збори”, згідно з якою для суб’єктів, що постійно здійснюють торгівлю у спеціально відведених для цього місцях (стаціонарних об’єктах), збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі стягується одноразово.

Таким чином, в поточному році із суб’єктів, що постійно здійснюють торгівлю у спеціально відведених для цього місцях, а саме у стаціонарних об’єктах

, збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі стягуватиметься одноразово, а по інших об’єктах

- (

кіосків, яток, автозаправних станцій тощо) - відповідно до рішень місцевих органів влади. [4]

Граничний розмір збору за видачу дозволу на торгівлю не повинен перевищувати 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для суб’єктів, які постійно здійснюють торгівлю у спеціально відведених для цього місцях (340 грн.), і одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян в день - за одноразову торгівлю.

Збір за видачу дозволу на торгівлю справляється уповноваженими організаціями, яким надано таке право.

Статтею 6 Указу Президента України від 03.07.98 р. №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» (у редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. №746/99, за текстом - Указ №727/98) платники єдиного податку не є платниками збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі.

Отже, суб’єктів підприємницької діяльності - платників єдиного податку звільнено від сплати збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг, але не від обов’язку отримання такого дозволу.

Таким чином, суб’єкти підприємницької діяльності - платники єдиного податку повинні отримати дозвіл на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг, відповідно до чинного законодавства, безплатно.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.97 N 447 «Про впорядкування діяльності аптечних закладів та затвердження Правил роздрібної реалізації лікарських засобів» роздрібна реалізація лікарських засобів здійснюється через аптеки та їх структурні підрозділи, до яких відносяться також відокремлені аптечні пункти та аптечні кіоски.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4

Читайте більше

Фінансово-господарська діяльність ТОВ Чернівці Поліхімбуд
На сьогодні в Україні відбувається інтенсивний і досить стрімкий розвиток ринкових механізмів, що вимагає від підприємств та фірм детального дослідження впливу всіх елементів системи господарювання та їх впливу на розвиток підприємництва загалом в державі. Виявлення ключових аспекті ...

Сучасна світова фінансова думка
Фінанси - одна з небагатьох економічних категорій, яку досліджують майже всі напрями економічної науки (якщо визначати ці напрями з огляду на фінансові проблеми). Визначення фінансів як багатопланової категорії є стратегічним у їх вивченні. Найчастіше фінанси розглядаються через призму і ...