Меню сайта

Регулятивні механізми місцевого оподаткування в Україні

Як видно із таблиці, кількість податків та зборів скоротилась майже в тричі. Відтепер замість 14 платежів буде сплачуватись лише п'ять. При цьому податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиний податок та збір за здійснення деяких видів підприємницької діяльності є обов'язковими для встановлення місцевими радами [3, п. 10. 3].

Стосовно туристичного збору та збору за місця для паркування транспортних засобів, то місцевим радам надається право самостійно вирішувати питання відносно їх встановлення [3, п. 10. 4]

Сільським, селищним та міським радам дозволяється самостійно встановлювати пільгові ставки місцевих податків та зборів окремих юридичних та фізичних осіб, чи звільняти їх від сплати таких податків та зборів.

Розглянемо детальніше податок на нерухоме майно.

Це принципово новий податок для платників. До прийняття ПКУ він існував лише формально: був названий в ст. 14 Закону про систему оподаткування як загальнодержавний податок, проте до його практичного впровадження так і не дійшло, оскільки нормативного акта, який встановлював порядок його сплати, не було. Згідно з п. 1 розділу XIX "Заключні положення" ПКУ від 01. 01. 12 р. цей податок таки введено.

Охарактеризуємо податок на нерухоме майно в загальних рисах.

Податок на нерухоме майно сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості [3, п. п. 265. 1. 1]. Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової нерухомості.

Ставка за 1 кв. метр загальної площі об'єкта житлової нерухомості:

не більше 1 % розміру МЗП на 1 січня звітного року для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. м;

2,7 % розміру МЗП на 1 січня звітного року для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. м [3, п. п. 265. 5. 1].

Для фізичних осіб суму податку обчислює ДПС за місцем розташування об'єкта житлової нерухомості [3, п. п. 2657. 1]. Податкове повідомлення-рішення про суми податку, належної до сплати, та платіжні реквізити надсилаються органами ДПС платникам за місцем проживання (реєстрації). [3, п. п. 265. 7. 1].

Юридичні особи будуть самостійно обчислювати суму податку за станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подавати до органу ДПС за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально [3, п. п. 265. 7. 5].

Щодо порядку сплати, то податок на нерухоме майно сплачується за місцем знаходження об’єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України за звітний рік з податку сплачується [2]:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення - рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.

Збір за місця для паркування транспортних засобів.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Фінансовий механізм зовнішньоекономічної діяльності
Фінансовий механізм зовнішньоекономічної діяльності використовується для провадження у цій сфері фінансової політики держави та суб’єктів господарювання . Він являє собою сукупність способів організації фінансових відносин , що застосовуються в цілях досягенння благоприємних умов розви ...

Фінансові розрахунки
В останні роки у зв'язку з поступовим становленням ринкових відносин в економіці України знову, через багато десятиліть, з'явилася потреба в поширенні кількісних методів оцінки фінансових операцій. Причини цього очевидні: поява реально самостійних підприємств, становлення ринку капіталу, ...