Меню сайта

Регулятивні механізми місцевого оподаткування в Україні

Важливе зауваження: якщо ви забули (не встигли) заплатити податок до 20-го числа, рекомендуємо заплатити його впродовж кількох наступних днів у розмірі ставки + 10%. Таким чином, ви відразу ж погасите пеню за невчасну оплату.

Для того, щоб перейти працювати на єдиний податок потрібно написати заяву про перехід на єдину систему оподаткування. Бланк заяву на єдиний податок ви можете завантажити тут. Важливе зауваження: після подачі заяви до податкової ви перейдете на єдину систему оподаткування тільки починаючи з наступного кварталу року. До того часу ви будете працювати на загальній системі і платити відповідні податки.

Можливість працювати на єдиній системі необхідно продовжувати кожен рік. Для цього приватна особа-підприємець з першого по 15 грудня повинен написати заяву про продовження на наступний рік.

Яку максимальну виручку може отримувати приватний підприємець, працюючи на єдиному податку?

Обсяг виручки, яку отримав суб’єкт від реалізації продукції, товарів і послуг за календарний рік не повинен перевищувати 500 000 грн. [34].

Кількість найманих працівників, включаючи членів сім'ї підприємця, протягом календарного року має бути одночасно не більше десяти осіб.

Загалом, найманих працівників може бути і більше, але не більше десяти чоловік одночасно.

Слід звернути увагу на те, що на підприємстві обов'язково потрібно вести спрощену кадрову документацію.

З ясуємо якими видами діяльності не може займатися приватний підприємець на єдиному податку. СМП не може працювати на єдиній системі оподаткування, якщо він:

здійснюють діяльність у сфері грального бізнесу (у тому числі діяльність, пов'язану із влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (у тому числі державних) та розіграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі), здійснюють обмін іноземної валюти;

виробляють підакцизні товари, здійснюють господарську діяльність, пов'язану з експортом, імпортом та оптовим продажем підакцизних товарів, оптовим та роздрібним продажем підакцизних паливно-мастильних матеріалів;

здійснюють видобуток та виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного походження, оптову, роздрібну торгівлю промисловими виробами з дорогоцінних металів, що підлягають ліцензуванню. [24, c. 61]

До прийняття ПКУ єдиний податок не відносили до місцевих податків та зборів. У прийнятті ПКУ був дуже гострим моментом. Було прийнято рішення залишити діючу єдину систему оподаткування без змін ще на рік до кінця 2011 року. Протягом 2011 року Уряд повинен розробити законодавчі акти, які влаштують і підприємців, що працюють на єдиній системі оподаткування, і Держава. Таким чином, прийнятий Податковий Кодекс України єдиний податок 2011 залишив без змін [3].

Висновки до Розділу 1

Вивчивши літературу економічного та юридичного спрямування, виділимо основні положення.

Місцеві податки і збори - це обов'язкові платежі, що установлюються державою, регламентуються і справляються органами місцевого самоврядування і надходять до місцевих бюджетів.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Фінансовий контроль операцій з основними засобами комунального підприємства
Перехід України до ринкових відносин виявив необхідність створення нових економічних інститутів, регулюючих взаємовідносини різних суб'єктів підприємницької діяльності, серед яких особливе місце займають інститути фінансового контролю. Але в умовах ринкових відносин і різних форм власнос ...

Оцінювання імовірності банкрутства підприємства в системі управління фінансовою діяльністю (на прикладі ПАТ Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів)
В умовах сучасної економіки України банкрутство вітчизняних підприємств є істотною проблемою. Воно призводить до істотних негативних наслідків окремого суб'єкта господарювання через збитковість підприємства, затримку чи невиплату заробітної плати робітникам, втрату робочих місць у випадк ...