Меню сайта

Прямі податки та їх вплив на фінансово-господарську діяльність підприємств

У ході історії людством вироблено різні форми і методи оподаткування. Кожен вид податків має свої специіфчні риси та функціональне призначення і займає окреме місце в податковій системі. Прямі податки встановлюються безпосередньо щодо платниківд'х розмір залежить від масштабів об'єкта оподаткування. Цей вид податків сприяє такому розподілу податкового тягаря, при якому більше сплачують ті члени суспільства котрі мають вищі доходи. Такий принцип більшістю економістів світу вважається найсправедливішим з самого початку оподаткування прибутку підприємств його називали «впровадженням законів правди і справедливості», вважаючи найдосконалішою формою оподаткування.

Поряд з іншими видами податків податок на прибуток підприємств є елементом податкової системи України та інструментом перерозподілу нацонального доходу. Але на відміну від податку на додану вартість цей податок є прямим тобто його кінцева сума повністю залежить від кінцевого результату господарської діяльності підприємств та організацій.

В Україні система оподаткування прибутку характеризується частою зміною об'єкта оподаткування. Так, у 1991 р.податок справлявся з прибутку, в 1992-3 доходу, в першому кварталі 1993-3 прибутку, починаючи з другого кварталу 1993 та у 1994 р.-з доходу, в 1995-1997 рр.-з прибутку. Динаміка надходження податку на прибуток підприємств та організацій за період з 1999 по 2002 роках.

Згідно з редакцією Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», що діяла до 01.07.97 р., об'єктом оподаткування був пртбуток, що визначався як виручка від реалізації» з якої вираховувалась собівартість. При цьому не враховувались витрати підприємства, що були понесені за звітний період, але не знайшли відображення в собівартості. Це витрати на створення виробничих запасів, що використовуватимуться в майбутньому податковому періоді. Створювалась ситуаціядоли підприємство практично зазнавало великих втрат і не мало обігових коштів, але мало об'єкт оподаткування за бухгалтерським обліком. Результатом таких дій було «вимивання» обігових коштів підприємств.

Перейти на сторінку: 1 2 3 

Читайте більше

Місцеві податки та їх характеристика
В Україні доходи місцевого бюджету формуються, в основному, з таких джерел: податок з доходів фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, збори за використання природних ресурсів, місцеві податки і збори, надходження дивідендів від використання місцевого майна, власні надходження бюдж ...

Доходи місцевих бюджетів їх динаміка та тенденції розвитку
Курсова робота присвячена теоретико-правовим основам формування доходної частини місцевих бюджетів, аналізу формування та тенденції розвитку доходів місцевих бюджетів в Україні. Актуальність теми дослідження. Питання оптимізації формування доходів місцевих бюджетів та виявлення резерві ...