Меню сайта

Аналіз діяльності Відкритого акціонерного товариства "Дослідний електромонтажний завод"

В ході аналізу ми виявили, що на 848 тис. грн. збільшилася виручка від реалізації та на 652 тис. грн. або на 4,3% зріс чистий дохід підприємства. Причиною цього є нарощення обсягів виробництва та збільшення рівня реалізації продукції. Цінова політика підприємства не змінилася, отже зростання цін не вплинуло на збільшення вищезазначених показників.

Власний капітал підприємства також характеризується позитивною динамікою. У звітному періоді він зріс на 8,74% або на 801 тис грн. за рахунок збільшення нерозподіленого прибутку. Фінансування діяльності підприємства за рахунок власного капіталу є альтернативою до залучення позичкових коштів, тому зі збільшенням власного капіталу, зменшилися довгострокові та поточні зобов’язання на 8 тис. грн. та на 373 тис. грн. відповідно. Суттєво зменшилася кредиторська заборгованість, проте, незважаючи на скорочення середньооблікової чисельності, зріс фонд оплати праці, що свідчить про орієнтованість підприємства на підвищення соціальних стандартів [див. дод. А].

Дебіторська заборгованість у 2010 році зросла на 19,64%, що є негативним явищем, адже це може свідчити про необачну кредитну політику підприємства стосовно покупців. З іншого боку, підприємство може скоротити відвантаження продукції, тоді рахунки дебіторів зменшаться.

Функціонуючий капітал також зріс на 657 тис. грн., що вказує на зростання показників ліквідності та платоспроможності Відкритого акціонерного товариства "Дослідний електромонтажний завод".

Проаналізуємо майновий стан підприємства за наступними показниками:

. Коефіцієнт зносу основних засобів характеризує стан основних засобів підприємства та повинен мати тенденцію до зменшення. Розраховується за формулою:

, (2.1)

де ЗОЗ - знос основних засобів;

ПВЗО - початкова вартість основних засобів.

. Коефіцієнт оновлення основних засобів показує яку частину основних засобів на кінець року складають оновлені основні засоби. Значення коефіцієнта повинно зростати:

, (2.2)

де ПВОЗНПП - початкова вартість нововведених основних фондів на початок року;

ПВОЗПП - початкова вартість усіх основних виробничих фондів на кінець року.

. Коефіцієнт вибуття основних засобів має бути меншим від коефіцієнта оновлення основних засобів:

, (2.3)

де ПВОЗВПП - початкова вартість основних фондів, що вибули .

Результати розрахунку вищенаведених показників розглянемо в таблиці 2.2.

Таблиця 2.2 Аналіз майнового стану відкритого акціонерного товариства "Дослідний електромонтажний завод"

№ п/п

Показник

Роки

2008, %

2009, %

2010, %

1

Коефіцієнт зносу основних засобів

65,24

67,12

65,86

2

Коефіцієнт оновлення основних засобів

0,35

0,84

4,73

3

Коефіцієнт вибуття основних засобів

0,41

0

0

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Дохідна частина бюджету (на прикладі міста Львова)
Із визнанням України країною з ринковою економікою суттєво зростає необхідність інтегрування фінансових інститутів місцевого самоврядування у світогосподарський комплекс міжнародного економічного співробітництва і з цією метою прийняття низки рішень, що передбачають реформування бюджетної ...

Доходи місцевих бюджетів їх динаміка та тенденції розвитку
Курсова робота присвячена теоретико-правовим основам формування доходної частини місцевих бюджетів, аналізу формування та тенденції розвитку доходів місцевих бюджетів в Україні. Актуальність теми дослідження. Питання оптимізації формування доходів місцевих бюджетів та виявлення резерві ...