Меню сайта

Рекомендації по вдосконаленню формування та розподілу прибутку підприємства

Аналіз і цільове планування таких показників як прибуток і рентабельність є невід'ємною частиною стратегії підприємства щодо управління прибутком. Виконання стратегії управління прибутком здійснюється безпосередньо в процесі фінансово-господарської діяльності, забезпечуючи постійну платоспроможність підприємств, шляхом оперативного фінансового планування.

Для забезпечення фінансової безпеки в процесі формування політики розподілу прибутку необхідно вирішити наступні завдання:

- забезпечити отримання власниками необхідної норми прибутку на інвестований капітал;

- визначити пріоритетні цілі стратегічного розвитку підприємства за рахунок частки прибутку, яка капіталізується, створити умови стимулювання трудової активності і додатково соціального захисту працівників;

- визначити необхідні розміри резервного і інших фондів підприємства.

В ході аналізу було виявлено, що у 2010 році майже всі показники характеризуються позитивною динамікою. Однак показники оборотності та рентабельності зростають повільніше від інших. На такі значення коефіцієнтів вплинув розмір чистого прибутку. Таким чином, щоб покращити існуючі результати діяльності ВАТ "Дослідний електромонтажний завод" необхідно здійснити заходи по збільшенню чистого прибутку, удосконаленню його формування та розподілу між виробничими фондами.

Щоб вирішити поставлені завдання необхідно:

. Суворе дотримання укладених договорів на виконування робіт.

. Проведення масштабної та ефективної політики у галузі підготування персоналу, що є особливою формою вкладення капіталу.

. Необхідно більше уваги приділяти підвищенню швидкості руху обігових коштів, скороченню усіх видів запасів, досягати максимально швидкого просування готових виробів від виробника до споживачів.

. Також, не останнє місце займає збільшення обсягу продукції шляхом більш повного використання виробничих потужностей підприємства.

.Скорочення витрат на виробництво, шляхом збільшення рівня продуктивності праці, економічного використання сировини, матеріалів, палива, електроенергії, обладнання.

.Скорочення невиробничих витрат та виробничого браку.

.Застосування сучасних механізованих та автоматизованих засобів для.

.Розглянути та усунути причини появи перевитрачання фінансових ресурсів на комерційні витрати.

. Підвищувати інвестиційну діяльність.

Виконуючі вищезазначені рекомендації підприємство матиме змогу отримувати максимальний прибуток від реалізації продукції. Чим забезпечить ефективну діяльність, нарощення потужностей та розвиток ВАТ "Дослідний електромонтажний завод" в майбутньому.

Перейти на сторінку: 1 2 3 

Читайте більше

Оцінювання імовірності банкрутства підприємства в системі управління фінансовою діяльністю (на прикладі ПАТ Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів)
В умовах сучасної економіки України банкрутство вітчизняних підприємств є істотною проблемою. Воно призводить до істотних негативних наслідків окремого суб'єкта господарювання через збитковість підприємства, затримку чи невиплату заробітної плати робітникам, втрату робочих місць у випадк ...

Місцеві податки та збори як складова системи оподаткування України
Сьогодні податки відіграють вирішальну роль у формуванні дохідної частини державного бюджету. Вони виконують роль регулятора економічних відносин у суспільстві. Створення оптимальної системи оподаткування - одне з найголовніших завдань держави. Економічні відносини, пов'язані з податками, ...