Меню сайта

Аналіз структури та динаміки джерел формування та напрямів використання фінансових ресурсів підприємства

Таким чином, динаміка напрямів використання фінансових ресурсів підприємства ВАТ «Завод ім.Фрунзе» дає змогу сформувати наступні висновки.

В цілому величина майна за останні три роки збільшилась з 90168 тис. грн. до 116788 тис. грн. Це свідчить про розширення виробничо-господарської діяльності підприємства, тобто про позитивні зміни балансу.

В структурі сукупних активів найбільша питома вага складає необоротні активи, вона складає більше за 40% ( саме на кінець 2010 року - 60,60%), то підприємство має “важку” структуру активів, що свідчить про значні накладні втирати та підвищену чутливість до зміни доходу . Більш детально структура активів підприємства за аналізований період зображена на рис. 1.3.

Рис. 1.3 Структура активів підприємства

На рис. 1.3 видно, що частка необоротних активів збільшилася у 2010 році у порівнянні з 2008. Збільшення необоротних активів для ВАТ «Завод ім.Фрунзе», як для промислового підприємства, є допустимим. Загалом спостерігають збільшення майна з 112993 т.грн. у 2008 році до 116734 т. грн у 20011році, зростання майна свідчить про розширення виробничо-господарської діяльності ВАТ «Завод ім.Фрунзе», тобто призводить до позитивних зміни балансу.

В складі необоротних активів збільшилась частка довгострокових фінансових інвестицій. Це свідчить про відволікання коштів з основної виробничої діяльності. Для промислового підприємства більш доречним було б вкладання коштів в основні засоби, частка яких за аналізований період зменшилась, та досягнення збільшення балансу за рахунок основної, а не фінансової діяльності.

Оборотні активи за досліджуваний період дещо зменшилися, за рахунок зменшення дебіторської заборгованості, поточні фінансові інвестиції та грошових коштів.

Проводячи аналіз складових оборотних активів робиться висновок, що спостерігається структура з низькою часткою заборгованості та високим рівнем грошових коштів( які знизилися з 2008 року, але все ж таки перевищують дебіторську заборгованість) свідчить про позитивний стан розрахунків підприємства зі споживачами. Зниження дебіторської заборгованості свідчити про покращення ситуації з оплатою продукції підприємства і про вибір оптимальної політики продаж.

Важливим чинником платоспроможності підприємства є наявність грошових коштів. На рис. 1.4 зображена динаміка дебіторської заборгованості та грошових коштів підприємства за три останні роки.

Рис. 1.4 Динаміка дебіторської заборгованості та грошових коштів підприємства

Отже видно що грошові кошти збільшуються більшими темпами ніж дебіторська заборгованість, це свідчить про позитивний стан розрахунків підприємства зі споживачами, та про переважно грошовий порядок розрахунків. Виробничі запаси на кінець звітного періоду залишилися не змінними.

За досліджуваний період підприємство ВАТ «Завод ім.Фрунзе» мало пасив сальдо заборгованості в 2008 році, у 2009 році активне, та 2010 - пасивне. Тобто що до 2009 року, то підприємство мало активне сальдо, то воно надавало своїм покупцям безкоштовний комерційний кредит в розмірі, що перевищує кошти, отримані у вигляді відстрочок платежів комерційним кредиторам, а у 2008, та 2010 році підприємство фінансувало свої запаси і відстрочки платежів своїх боржників за рахунок невиконання платежів своїм комерційним кредиторам. Робиться висновок, що підприємство раніше надавало покупцям безкоштовний комерційний кредит, а тепер само фінансує свої потреби за рахунок кредитних ресурсів. В такому випадку слід бути обачним бо повернення підприємством кредитів викличе нестачу коштів та припинення діяльності підприємства.

Узагальнюючим етапом експрес-аналізу балансу є визначення джерел формування майна підприємства у розрізі його основних складових елементів.

Щоб надати висновки про джерела формування активів та про раціональність розміщення капіталу підприємства ВАТ «Завод ім.Фрунзе» як за кожним звітним періодом так, так і за досліджуваний період взагалі, слід перевірити співвідношення:

Перейти на сторінку: 2 3 4 5 6 7 8 9

Читайте більше

Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації обраної стратегії суб'єктом підприємницької діяльності
Актуальність теми. Розвиток ринкових відносин в Україні висуває нові вимоги до якісного рівня керування підприємством, характеру розв’язуваних при цьому завдань, а також до методів їхнього рішення. Це певною мірою стосується усіх самостійно господарюючих суб’єктів. Необхідна нова концепц ...

Дефіцит бюджету та його вплив на економічний розвиток
Стан бюджетної системи можна назвати найважливішим критерієм економічної ситуації в країні, а однією з найважливіших функцій бюджету є регулювання економіки. Адже закладені в ньому параметри визначають наявність інвестиційних стимулів і потенціалу вкладень, рівень соціального захисту гро ...