Меню сайта

Оцінка інвестиційної привабливості аграрних підприємств

Четвертий етап передбачає здійснення загального аналізу майнового стану підприємства.

По нематеріальних активах підприємства аналізують їх ліквідність, правову захищеність, прибутковість, строк окупності та використання, структуру, склад, рух й інше. Встановлюють рівень ефективності використання та доцільність створення чи придбання нематеріальних активів підприємством.

Проте у більшості випадків, слід детальніше аналізувати склад, рух, структуру і ліквідність основних засобів підприємства, рівень їхнього зносу, придатності, вибуття та оновлення, а також обгрунтувати висновок щодо стану й ліквідності основних засобів та необхідності технічного переоснащення підприємства. Результати цього аналізу мають особливо важливе значення для оцінки інвестиційної привабливості підприємства, бо його задовільний майновий стан може стати запорукою залучення додаткових ресурсів для фінансування майбутньої діяльності, оскільки певні основні засоби та нематеріальні активи можуть бути заставою чи іншим чином виступати забезпеченням одержаних коштів. І навпаки, при незадовільному майновому стані вибирається варіант залучення інвестицій шляхом збільшення власного капіталу підприємства.

На п'ятому етапі здійснюють деталізований аналіз оборотного капіталу, насамперед, з позицій оцінки раціональності розміщення та ефективності використання оборотних активів. При цьому аналізують рух, склад і структуру оборотного капіталу, виявляють найбільш вагомі його складові. Далі здійснюють поглиблений аналіз по окремих складових оборотного капіталу: запаси (наявність, рівень зростання, ефективність використання, витрати на утримання), дебіторська заборгованість (структура, види, дебітори, строки виникнення і прострочення), грошові засоби (співвідношення та лаг між вхідними і вихідними грошовими потоками, а також надходження й витрати по окремих видах діяльності - операційній, інвестиційній та фінансовій), короткострокові фінансові вкладення (розміри, динаміка, рівень прибутковості тощо).

На шостому етапі - здійснюють оцінку рівня ліквідності підприємства. Аналіз ліквідності є одним із найважливіших складових оцінки інвестиційної привабливості. Для поглибленого аналізу доцільно насамперед, здійснити побудову агрегованого балансу. При цьому активи підприємства ранжують за рівнем зниження їх ліквідності, а пасиви - за віддаленням строку погашення заборгованості. Позитивним вважається стан ліквідності активів, який дозволяє погасити найбільшневідкладну заборгованість підприємства без реалізації необоротних та системної частини оборотних активів.

На сьомому етапі здійснюють оцінку джерел формування капіталу підприємства і його фінансову сталість. Склад і структура джерел формування капіталу були проаналізовані за загальними показниками на попередніх етапах оцінок. На цьому ж етапі проводять аналіз джерел за їх окремими складовими - власний капітал, довгостроковий залучений капітал, забезпечення тощо. За результатами аналізу з'ясовують склад, структуру та особливості руху джерел формування капіталу підприємства, його причини і наслідки та встановлюють доцільність подальших змін у капіталі.

На восьмому етапі оцінюють склад і структуру заборгованості, її рух, тому що вагомим джерелом формування капіталу підприємства є кредиторська заборгованість, яка впливає на стан, діяльність, ліквідність й інвестиційну привабливість підприємства. Крім того, доцільно проаналізувати склад кредиторів, наявність і строки прострочення заборгованості (на зразок аналізу дебіторської заборгованості) тощо. Відносним нормативом на даному етапі можна вважати відсутність простроченої кредиторської заборгованості, що оцінюється позитивно.

Перейти на сторінку: 1 2 3

Читайте більше

Загальнодержавні податки та їх значення для бюджету
Тема “Загальнодержавні податки та їх значення для бюджету”, являється дуже актуальною на сьогоднішній день, бо в умовах перехідної економіки і створення ринкового середовища бюджет залишається важливим інструментом управління і формування фінансової політики держави. Побудова моделі ...

Склад і формування бухгалтерської звітності
Програма реформування бухгалтерського обліку в Україні передбачає збереження стабільності бухгалтерського обліку і створення умов для еволюційного його розвитку без руйнування накопиченого досвіду його ведення в народному господарстві. У 2000 році сталися принципові зміни в організ ...