Меню сайта

Коротка характеристика діяльності приватної виробничо-комерційної фірми «Адлер»

*Джерело: дані підприємства.

При розгляді галузевої специфіки необхідно врахувати той факт, що виробництвом жіночого одягу займаються як в Україні, так і в країнах ближнього і далекого зарубіжжя. При цьому ринки збуту підприємств-конкурентів не завжди збігаються з ринками збуту тих країн, в яких ці підприємства здійснюють свою діяльність. При аналізі галузевої специфіки необхідно спиратися на наступні факти:

У країнах ближнього і далекого зарубіжжя безліч фірм, займається виробництвом жіночого одягу. Так, наприклад, в Росії 175, в Україну Туреччині 220 (фабрик і заводів і без урахування цехів), в Молдові 11 швейних підприємств. Таким чином, всі ніші жіночого одягу у всіх цінових категоріях в Росії, Україні та Молдові заповнені.

в місті Харкові налічується вісім швейних підприємств, що спеціалізуються на випуску жіночого одягу. Серед них:

швейна фабрика им. Тінякова, ОАО, що має великий досвід роботи на давальницькій основі з іноземними фірмами Німеччини, Голландії, Австрії, Італії з виготовлення виробів з різних тканин масового виробництва. Замовники, ті ж що й у фірми «Адлер». ОАО ім. Тінякова оснащена сучасним обладнанням як вітчизняних, так і іноземних фірм.

ЗАТ «АССА» - підприємство з 62-річним досвідом роботи, що випускає з давальницької сировини продукцію широкого асортименту: куртки, спідниці, брюки, сукні, блузи. Чисельність 600 чол, обсяг випуску 30 000 од. швейних виробів на місяць.

фірма «Еліта» - основною діяльністю фірми є пошиття швейних виробів власного виробництва - 33% обсягу виробництва і надання послуг з пошиву з давальницької сировини - 67% обсягу виробництва. В даний час фірма налічцє: 220 осіб працюючих; 280 одиниць технологічного імпортного обладнання; 50 тис. готових виробів у рік; 150 нових сучасних моделей впроваджується щорічно.

Також фірми СПД ФЛ «Бичков», ЗАТ «Вігма», ПК «ДДК», СПД ФЛ Іванов З.Л., Харківське навчально-виробниче підприємство № 2.

У процесі здійснення своєї діяльності підприємство взаємодіє з великою кількістю сторонніх організацій. Специфіка взаємовідносин визначається стратегією розвитку підприємства, особливостями його виробничої діяльності, виробничого і фінансового циклу, і особливостями збуту. Значна частина операцій виробничого і фінансового циклів припускають взаємодію з контрагентами. Розглянемо специфіку взаємодії з контрагентами в розрізі основних стадій операційного циклу.

Перша стадія операційного циклу: гроші - сировина. Використовується сировина таких текстильних підприємств, представництва яких знаходяться в Україні (м. Чернігів фірма «Чексіл»), Білорусії, Росії, Молдові (м. Кишинів), Придністров’я (м. Тирасполь, фірма «Тиротекс»). Крім цього є і інші постачальники. Взаємовідносини з партнерами по бізнесу обумовлені в контрактах.

Друга стадія операційного циклу: сировина - готова продукція. Виробництво передбачає використання засобів виробництва - приватної виробничо-комерційної фірми «Адлер» питома вага устаткування у загальній сумі активів становить 0,4192 або 41%. Устаткування закуповується у іноземних фірм «Juki», «Pfaff», «Tekstima», «Durkopp», «Rimoldi», а також інших фірм.

Третя і четверта стадії операційного циклу: відвантаження готової продукції з утворенням дебіторської заборгованості та рефінансування дебіторської заборгованості. В даний час приватна виробничо-комерційна фірма «Адлер» виконує замовлення з давальницької сировини для фірм далекого зарубіжжя (97% з валового обсягу виробництва), зокрема, фірм Німеччини, Італії та Австрії, таких як Gelko, Gerry Weber. Рефінансування дебіторської заборгованості при відвантаженні продукції іноземним партнерам передбачає використання валютного рахунку в одному з банків України. Відвантаження та перевезення продукції здійснюється замовником за його кошти.

Перейти на сторінку: 1 2 3

Читайте більше

Фінансова діяльність суб’єкта підприємництва
В умовах трансформаційної ринкової економіки перед підприємствами постає питання вирішення проблем фінансового забезпечення власної виробничо-господарської та інвестиційної діяльності. Тому необхідна підготовка висококваліфікованих, конкурентоздатних фінансистів. Це можливо за поєднанням ...

Особливості формування власного капіталу акціонерними товариствами
Одним із найважливіших напрямків фінансового аналізу, що має проводитися керівництвом або спеціальними підрозділами суб’єкта підприємництва, є аналіз формування власного капіталу та ефективність його використання як головне джерело фінансування його діяльності. Саме на основі результатів ...