Меню сайта

Оцінка ринкових показників фінансової стійкості

На початок звітного року частка власного капіталу у розмірі загального капіталу підприємства становить 76,57%, а на кінець року знизилась до 74,66%. Це свідчить про те, що підприємство незалежне від зовнішніх позикових джерел, але на кінець періоду цей показник знизився на 1,91%, що наочно демонструє зменшення фінансової стійкості, і збільшення залежності підприємства від позикових засобів.

За звітний період фінансова незалежність підприємства зменшилась несуттєво тому, що на 1 грн. власного капіталу припадає сукупного капіталу на 3 коп. більше. що є свідченням збільшення частки позикових коштів у фінансуванні підприємства.

На початок року на 1 грн. власного капіталу припадало 31коп. залучених коштів, а протягом року фінансове становище погіршилось і на 1 грн. власного капіталу припадає 34 коп. залучених коштів. Це свідчить про те, що підприємство за звітний період стало більш залежне від кредиторів.

Заборгованість підприємства забезпечена власними обіговими коштами протягом всього року, що свідчить про фінансову стабільність підприємства.

Запаси забезпечені довгостроковими стабільними джерелами фінансування на 43,77% на початок року, але протягом року цей показних зменшився до 43,73%.

Фінансова стабільність підприємства протягом року зменшилась до 2,95, проте все ще залишається вище норми.

Протягом звітного року фінансова стійкість підприємства зменшилась, залишаючись менше за нормативне значення, як на початок, так і на кінець року.

Позитивним моментом є те, що зросла маневреність власного капіталу.

Перейти на сторінку: 1 2 

Читайте більше

Планування бюджету фірми й операційний аналіз її діяльності
Фінансовий менеджмент - це наука управління фінансами підприємства, направлена на досягнення його стратегічних і тактичних цілей. Останні ж є індивідуальними для кожного суб’єкта, що господарює. Новий складний етап формування ринкової економіки в нашій країні породив потребу у досліджені ...

Формування Державного бюджету України
Державні фінанси є основою економічного життя держави, зростання матеріального добробуту населення. Переважна частина державних фінансових ресурсів зосереджується в бюджетах різних рівнів, які створюють бюджетну систему держави. Бюджет завжди був важливим інструментом впливу на розвито ...