Меню сайта

Аналіз балансу виконання кошторису витрат

Найважливішим завданням аналізу фінансового стану бюджетної установи є оцінювання ефективності використання асигнувань із бюджету. Вирішення його пов'язане з аналізом динаміки матеріально-технічної бази та господарських взаємовідносин з іншими установами, підприємствами та організаціями.

Баланс виконання кошторису витрат характеризує стан усіх засобів бюджетної установи та їх джерел на певну дату (на початок і кінець звітного періоду), а також і їх зміну за звітний період у грошовій формі. Він складається за певною формою і має дві частини: актив і пасив.

В активі балансу показуються розміщення і напрям використання засобів у процесі виконання кошторису витрат і господарської діяльності. Тому в цій частині балансу переважають витрати з поточного утримання установи. Тут зазначаються вартість матеріальних цінностей у вигляді основних фондів і матеріальних запасів; заборгованості за окремими особами та організаціями, залишки невикористаних коштів у касі та на рахунках у банку; витрати на капітальне будівництво.

У пасиві балансу показуються джерела утворення засобів бюджетної установи, за рахунок яких були здійснені витрати і придбані матеріальні цінності. В цій частині переважають дані про фінансування. В пасиві відображаються кошти, за рахунок яких утворено фонди основних засобів і малоцінних та швидкозношуваних предметів, тимчасові джерела у вигляді кредиторської заборгованості, фінансування капітального будівництва, доходи і прибуток.

Аналіз балансу виконання кошторису витрат починається з ознайомлення з його показниками, характеристики їх значення та динаміки за звітний період. Кількість і значення показників залежать від складності господарства, результатів господарської і фінансової діяльності установи.

Читайте більше

Управління інвестиційною діяльністю
Вихід економіки України з глибокої кризи, нарощування її потенціалу та підвищення ефективності виробництва на сучасному етапі неможливі без суттєвого оновлення виробничої бази діючих підприємств і розглядаються в практиці господарського управління як результат впровадження нової техніки, ...

Грошова система України
Грошова система України функціонує відповідно до закону про Національний банк України. Офіційною грошовою одиницею (валютою) є гривня. Співвідношення між гривнею і золотом Законом не встановлено. Офіційний курс гривні до іноземних грошових одиниць визначається НБУ і публікується в пресі. ...