Меню сайта

Аналіз фінансування бюджетних установ

Фінансування на поточне утримання бюджетних установ здійснюється за рахунок коштів із бюджету та інших джерел.

У процесі аналізу до уваги береться можливість використання таких джерел фінансування установ:

асигнування з бюджету;

спонсорство;

кошти колективів та організацій за надані послуги;

кошти за надані послуги від окремих осіб;

власні надходження.

У ході фінансування надходження бюджетних коштів установі має здійснюватися своєчасно та безперервно. Тільки за такої умови забезпечуватимуться нормативна робота установи та дотримання розрахункової дисципліни.

Головним завданням аналізу фінансування бюджетних установ є характеристика забезпеченості установи бюджетними та іншими засобами й повноти їх використання, а також організації такого використання, яка включає: своєчасність затвердження кошторису витрат, дотримання режиму економії, надання установам бюджетних коштів своєчасно і за потребою. Дотримання цих умов - необхідна умова нормальної діяльності установ.

У процесі аналізу фінансування визначається повнота забезпеченості установи бюджетними коштами для організації нормальної роботи. Виявляються акти затримки розрахунків через відсутність на рахунку установи коштів. Вивчається обґрунтованість перерахування коштів за статтями витрат.

Відповідно до Бюджетного кодексу України, доходи бюджету та бюджетних установ поділяються на доходи загального фонду та доходи спеціального фонду. На рівні бюджетних установ до доходів загального фонду належать кошти, які надходять із загального фонду бюджету для виконання бюджетними установами своїх основних функцій.

Формування дохідної частини загального фонду здійснюється на підставі планових обсягів бюджетних асигнувань, що виділяються на утримання установи. Дані про планові обсяги бюджетних асигнувань повідомляються установі безпосередньо вищою організацію.

До доходів спеціального фонду бюджету належать власні надходження бюджетних установ. Спеціальний фонд бюджетної установи - це кошти, які надходять із конкретною метою і використовуються на відповідні видатки за рахунок цих надходжень. Доходи спеціального фонду бюджетної установи складаються з власних надходжень бюджетної установи і доходів за іншими надходженнями спеціального фонду.

У дохідній частині спеціального фонду зазначаються планові обсяги надходжень з інших джерел, одержання яких передбачене відповідними законодавчо-нормативними документами. До таких надходжень належать кошти, одержувані бюджетною установою від надання послуг, виконання робіт і реалізації продукції чи іншої діяльності.

Передбачено, що дохідна частина спеціального фонду формується на підставі розрахунків, які складаються щодо кожного запланованого на наступний рік джерела доходів.

Власні надходження бюджетних установ - це кошти, одержані бюджетними установами від надання послуг, виконання робіт, реалізації продукції чи здійснення іншої діяльності з виконання окремих доручень, а також як гранти та дарунки (благодійні внески).

Власні надходження бюджетних установ поділяються на дві групи, в кожній з них вирізняють кілька підгруп.

. Плата за послуги, що надаються бюджетними установами. Цю групу утворюють надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законами України та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України. Вони мають постійний характер і обов'язково плануються в надходженнях бюджету. Група має такі підгрупи:

Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з функціональними повноваженнями.

Перейти на сторінку: 1 2 3

Читайте більше

Аналіз ефективності використання фінансових ресурсів ТОВ Лагуна м. Суми
Актуальність теми дослідження. В умовах ринкових трансформацій, функціонування підприємств усе більше ускладнюється під впливом динамічних змін різних факторів навколишнього середовища. Критично оцінюючи загальну тенденцію позитивних зрушень за останні роки, слід зазначити, що реальний с ...

Сучасна світова фінансова думка
Фінанси - одна з небагатьох економічних категорій, яку досліджують майже всі напрями економічної науки (якщо визначати ці напрями з огляду на фінансові проблеми). Визначення фінансів як багатопланової категорії є стратегічним у їх вивченні. Найчастіше фінанси розглядаються через призму і ...