Меню сайта

Аналіз майнового та фінансового стану малого підприємства

(Поточні зобов'язання за попередній період + поточні зобов'язання за поточний період)/2

Середній обсяг кредиторської заборгованості за товари, роботи та послуги:

(Кредиторська заборгованість за попередній період + кредиторська заборгованість за поточний період)/2

Середній обсяг поточних зобов'язань за розрахунками з бюджетом: (Поточні зобов'язання за попередній період + поточні

зобов'язання за поточний період)/2

Середній обсяг поточних зобов'язань за розрахунками з оплати праці:

(Поточні зобов'язання за розрахунками з оплати праці за попередній період + поточні зобов'язання за розрахунками з оплати праці за поточний період)/2

Середній обсяг балансу всього:

(Баланс за попередній період + баланс за поточний період)/2

Поряд з показниками про майновий стан підприємства, які було отримано в результаті горизонтального та вертикального аналізу балансу, для характеристики майнового стану можна залучати відносні аналітичні показники: обсяг первісної вартості, обсяг зносу та обсяг залишкової вартості за даними балансу 3-5 років по роках на 1 січня.

За нормативним документом до показників оцінювання майнового стану належать такі [13]:

Ø Обсяг первісної вартості;

Ø Обсяг залишкової вартості;

Ø Обсяг зносу;

Ø Коефіцієнт зносу;

Ø Коефіцієнт придатності.

Інформаційною базою аналізу складу основних засобів є "Баланс". Коефіцієнт придатності розраховується за формулою:

Обсяг залишкової вартості/ Обсяг первісної вартості, а коефіцієнт зносу розраховується так:

Обсяг зносу/ Обсяг первісної вартості

За критерієм одного з істотних кінцевих результатів діяльності підприємства "Виручка від реалізації" доцільно проаналізувати майновий стан підприємства за такими двома напрямками:

1. Аналіз співвідношення між темпами збільшення виручки від реалізації і валюти балансу. Якщо темпи збільшення виручки від реалізації швидше ніж валюти балансу, то майно підприємства

використовується ефективніше, ніж у попередньому періоді, якщо навпаки, то менш ефективно.

2. Аналіз частки інтенсивних та екстенсивних чинників у збільшенні виручки від реалізації, тобто кількісне визначення того, наскільки, це збільшення зумовлене збільшенням розміру майна і наскільки - його кращим використанням.

Отже, завдяки проведенню аналізу балансу можна всебічно та повно проаналізувати склад і джерела утворення майна підприємства.

Інформаційною базою для аналізу фінансового стану підприємства є "Звіт про фінансові результати" (форма №2). Це документ, що доповнює баланс та показує ефект від діяльності підприємства за звітний період. На відміну від балансу, який характеризує стан активів на певну дату, звіт про фінансові результати містить інформацію про доходи, витрати, прибутках та збитках за весь звітний період. В першому розділі звіту відображують такі показники, як виручка від реалізації товарів (продукції, послуг); собівартість реалізованих товарів (продукції, послуг); валовий прибуток (збиток); адміністративні витрати; витрати на збут; фінансові результати (прибуток чи збиток) від операційної діяльності, від звичайної та надзвичайної діяльності; податок на прибуток; чистий прибуток (збиток).

Другий розділ цього звіту включає операційні витрати, згруповані за економічними елементами (матеріальні витрати, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, амортизація, інші операційні витрати), що Дозволяє проаналізувати структуру витрат підприємства.

Третій розділ звіту про фінансові результати - розрахунок показників прибутковості акцій - заповнюють лише відкриті акціонерні товариства.

Основні показники, які характеризують фінансовий стан підприємства , можна поділити у певні групи:

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5

Читайте більше

Загальна характеристика ТзОВ «Імперія жирів»
«Імперія жирів» - це українська компанія, що займається розробкою, виробництвом та реалізацією споживчих продуктів на основі рослинних жирів. ТМ «Маселко» - це унікальні продукти харчування, створені у поєднанні кращих технологічних досягнень у харчовій промисловості, в яких приховано істину е ...

Гроші сутність, функції та теорія виникнення
Все наше життя тісно пов`язане з використанням грошей. Ми звикли до грошей до такої міри, що сприймаємо їх як належне, і не підозрюємо, що в нашому гаманці лежить один із найвидатніших винаходів людської думки. Гроші виконують важливу економічну роль. Розмаїття формулювання суті грошей св ...