Меню сайта

Аналіз фінансово-кредитної та організаційної діяльності спілки

За порядком нарахування відсотків і основної суми:

з нарахуванням та сплатою відсотків і основного кредиту в кінці строку дії кредитного договору;

з щомісячним нарахуванням та сплатою відсотків і сплатою основної суми кредиту в кінці строку дії кредитного договору;

з щомісячною сплатою відсотків і основної суми кредиту „рівними долями”.

Всі кредити за ступенем ризику поділяються на:

кредити з нормальним режимом сплати;

кредити, сумнівні щодо повернення;

неповернені кредити.

З метою покриття втрат від неповернення кредитів кредитною спілкою за рахунок частини доходів формується резерв забезпечення покриття втрат від неповернених позичок. Поряд формування цього резерву визначається згідно Політики НАКСУ. Призначення резерву полягає в списані основної суми неповернених кредитів. Розмір цього резерву корегується щомісячно на підставі даних про фактичну простроченість.

Процедура надання позички починається з того, що позичальник подає заяву на отримання кредиту. Перед тим, як надати відповідь на конкретну заяву, спілка проводить її оцінку.

В основу оцінки кредитної заяви покладено 5 факторів:

Особистість - з’ясування взаємовідносин потенційного позичальника з кредиторами, його моральні якості та ділові стосунки, його юридичний статус. Оцінка цієї характеристики проводиться як на основі письмової інформації, так і усної бесіди. Аналіз особистості позичальника підшивається до кредитної документації.

Кредитоспроможність - з’ясування можливості позичальника повністю і в строк розраховуватися з боргами. Для цього розраховується показник покриття боргу як відношення чистого доходу (сукупний дохід сім’ї за мінусом прожиткового мінімуму на кожну особу) до оплати за позичкою з процентами. Цей показник повинен бути більше ніж 1,2.

Капітал - наявність накопичених матеріальних благ та згода позичальника у разі необхідності використати його в певній частині на погашення заборгованості.

Забезпечення, яким в основному виступають застава, поручительство (гарантія) або страхування. Іноді забезпечення дає можливість подолати слабкість інших критеріїв, однак не варто надавати кредити на основі лише забезпечення.

Умови - з’ясування впливу зовнішньої економічної ситуації на виконання зобов’язань позичальником.

Працівник кредитного відділу аналізує можливі джерела ризику за кожною кредитною заявою. Кредитний ризик оцінюється як недопустимим, якщо Особистість заявника визнається незадовільною незалежно від оцінки всіх інших факторів.

Висновок: відмовити в наданні кредиту.

Кредитний ризик оцінюється як високий, якщо Кредитоспроможність позичальника визнається незадовільною незалежно від всіх інших факторів.

Кредитний ризик оцінюється як критичний, якщо Умови визнаються незадовільними незалежно від всіх інших факторів.

Якщо кредитний ризик оцінено як високий чи критичний, кредитний працівник пропонує заявнику змінити умови позички та, щоб мінімізувати ризик або знизити його до допустимого рівня (зменшити суму, збільшити термін).

Висновок: якщо зміна умов прийнята для заявника та відповідає визначеним критеріям спілки, то кредит можна надавати; у всіх інших випадках - відмовити в наданні кредиту незалежно від всіх інших факторів.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Антикризове фінансове управління на підприємстві (на прикладі приватної виробничо-комерційної фірми Адлер)
Актуальність теми дослідження. На сьогоднішній день кризові явища в економіці не є чимось незвичайним. Криза не є більше наслідком прояву локальних управлінських помилок або фінансових складнощів. Сучасні економічні реалії ставлять у складне становище всіх учасників світової економіки. В ...

Особливості формування власного капіталу акціонерними товариствами
Одним із найважливіших напрямків фінансового аналізу, що має проводитися керівництвом або спеціальними підрозділами суб’єкта підприємництва, є аналіз формування власного капіталу та ефективність його використання як головне джерело фінансування його діяльності. Саме на основі результатів ...