Меню сайта

Характеристика ринку форекс

Основою для одержання прибутку на різноманітних фінансових ринках є просте правило: купувати дешевше, а продавати дорожче. Таким чином, уся робота на фінансових ринках зводиться до послідовного здійснення торговельних операцій з купівлі-продажу фінансових інструментів: валюти, цінних паперів та індексу їх курсів.

Торгівля валютою - вельми привабливий бізнес як для корпорацій, так і для трейдерів-індивідуалів, що заробляють гроші на Форекс, - специфічного різновиду фінансового ринку, призначеного для такої торгівлі. В порівнянні з іншими секторами світової фінансової системи, цей ринок володіє такими особливостями, як:

- здатність швидко реагувати на дію численних і постійно змінних зовнішніх чинників;

- доступність для всіх трейдерів, що працюють з основними валютами;

гарантія якості і ліквідності основних валют;

підвищена увага до окремих валют;

цілодобове функціонування, що дозволяє трейдерам працювати поза звичайним робочим часом або під час національних свят в їх країнах, використовуючи зарубіжні ринки, що працюють в цей час;

виключно висока прибутковість в порівнянні з іншими фінансовими ринками.

За останні три десятиліття Форекс поступово розвинувся у найбільший фінансовий ринок у світі, щоденний обіг якого складає від 1 до 3 трильйонів доларів США. Учасниками ринку є банки й брокерські контори, корпорації транспортно-імпортні фірми, різноманітні фонди, індивідуальні інвестори. Фінансові установи, що постійно здійснюють котирування курсів купівлі й продажу різноманітних валют й вступають в угоди за ними, називаються маркет-майкерами (market-maker), це 20% світових банків, що здійснюють до 60% обсягу усіх угод. Фінансові установи, які здійснюють запит вартості валют - маркет-юзери (market-user). На сьогодні мільйони людей по всьому світу проводять торгові та ігрові операції на ринку Форекс і отримують реальний прибуток за рахунок коливань валютних курсів. Операції на валютному ринку на сьогоднішній день є одним з основних джерел доходу банків і фінансових установ світу. Наприклад, 80% від усього прибутку найбільшого швейцарського банку Union Bank of Switzerland (UBS) у 1994 р. склали конверсійні операції з валютами, і лише 20% - доходи від кредитів і торгівлі цінними паперами.

Зовнішньоекономічні операції у більшості випадків пов’язані з обміном однієї національної валюти на іншу. У цьому зв’язку виникає необхідність у встановленні співвідношення обміну між валютами - валютного курсу.

Іноземна валюта - це іноземні грошові знаки у вигляді банкнот, казначейських білетів, монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, а також вилучені з обігу або такі, що не підлягають обміну на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти в грошових одиницях, що перебувають на рахунках або вносяться до банківських та інших кредитно-фінансових установ за межами України.

Валютний курс - це ціна грошової одиниці однієї країни, виражена в грошових одиницях іншої країни, при операціях купівлі-продажу. Така ціна може встановлюватися виходячи із співвідношення попиту і пропозиції на визначену валюту в умовах вільного ринку.

Суть роботи ринку Форекс - це здійснення операцій купівлі та продажу валютних контрактів з метою одержання прибутку за рахунок зміни в часі курсів валют. Торгівля валютними контрактами на Форекс заснована на принципах «маржевої торгівлі» і здійснюється через Market - Makers, які котирують валюти за цінами, капітал ринка, що відображає, на даний момент часу. Суть «маржевої торгівлі» зводиться до наступного: інвестор, розміщуючи заставний капітал, отримує можливість управління цільовими кредитами, що виділяються під цю заставу і гарантувати своїм депозитом можливі втрати по відкритих валютних позиціях.

Кредитне плече дозволяє інвестору контролювати інвестиції набагато більшого об'єму, ніж сума маржевого забезпечення. Розмір плеча може бути різним, наприклад: 1:100, 1:33, 1:20, 1:10. Більшість дилінгових центрів на сьогоднішній день для дрібних інвесторів надають кредитне плече 1:100.

Іншими словами, якщо інвестор розташував заставний капітал в 10,000 доларів, то йому відкривається кредитна лінія в 100 разів більше, тобто він оперує сумою в 1 мільйон доларів, ризикуючи при цьому тільки своїми 10-ма тисячами. Відкрита позиція називається лотом. 1 лот - це 1000 доларів від маржевого депозиту. І означає, що на покладені 10,000 доларів, Ви можете відкрити до 10-ти лотів одночасно.

Перейти на сторінку: 1 2

Читайте більше

Зовнішні загрози фінансовій безпеці підприємств
Однією із найважливіших складових економічної безпеки є фінансова безпека, без якої практично неможливо вирішити жодне із завдань, що стоять перед підприємством. Належна фінансова безпека, може гарантувати стабільне та максимально ефективне функціонування підприємства та забезпечити розв ...

Організація діяльності Центральної районної поліклініки Деснянського району
фінансування облік поліклініка Інформація про діяльність підприємства необхідна - працівнику, засновнику(учаснику) підприємства, представникам контролюючих органів, і, врешті, просто жителям району, в даному випадку Деснянського, де функціонує центральна поліклініка. Кожному важливо, ...