Меню сайта

Бюджетна політика України: оцінка, стан та її ефективність

Джерело: Eurostat, Держкомстат

В той же час, залишились країни, у яких за підсумками 2010 року спостерігалися рецесійні процеси в економіці. Наприклад, падіння ВВП в Ісландії становило 3,5 відсотка, Румунії - 1,3 відсотка, Іспанії - 0,1 відсотка.

Що стосується валютного ринку, то тут в січні спостерігалася відносна стабільність гривні, чому сприяло перевищення надходжень іноземної валюти над переказами від нерезидентів. Протягом місяця Національний банк згладжував коливання курсу гривні на міжбанківському валютному ринку за допомогою проведення інтервенцій з купівлі-продажу іноземної валюти - позитивне місячне сальдо інтервенцій склало 255,5 млн. дол. США (у грудні 2010 року "мінус" 613,1 млн. дол. США) (рис.2.2.).

Рис.2.2 Динаміка офіційного курсу гривні до долара США та інтервенції НБУ у 2008 - 2011р. [23]

Стратегічна ефективність бюджетної політики залежить від того, яким чином вона пов’язана з іншими складовими економічної політики, а насамперед - з грошово-кредитною політикою. На сьогодні грошово-кредитна політика в Україні спрямована на забезпечення соціальних виплат, в таких умовах її ефективність різко знижується через загрозу ажіотажного зростання інфляційних очікувань. При оцінці ефективності бюджетної політики також використовують фіскальну ефективність бюджетної політики.

Тому, невідкладними завданнями для урядів є здійснення додаткових заходів, що мають забезпечити істотне розширення фінансової бази, насамперед - за рахунок прискорення темпів виробництва та використання сприятливої внутрішньої і зовнішньоекономічної кон’юнктури, поглиблення бюджетної реформи. Критерієм ефективності бюджетної реформи має стати конструктивний вплив бюджетів на реалізацію базових завдань економічних та соціальних перетворень як у середньостроковій, так і довгостроковій перспективі. Відповідно до світової практики бюджет має стати основним інструментом економічної політики. Насамперед, він має сприяти підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної економіки, зміцненню політичної та соціальної стабільності у країні.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 

Читайте більше

Особливості застосування податкових пільг щодо фізичних осіб в Україні
Для виконання своїх функцій держава формує відповідні засоби, що концентруються в бюджетах різноманітних рівнів і цільових фондів. Перехід до ринкових відносин, удосконалення відносин власності визначають податки як основні джерела формування доходної частини бюджету. Проблемне вивчення й ...

Інституційні інвестори
Інституційні інвестори відіграють важливу роль поряд з корпоративними та індивідуальними в забезпеченні країни інвестиційними ресурсами. Якщо корпоративні та індивідуальні інвестори є основними постачальниками ресурсів в економіці країни, то інституційні інвестори витупають в ролі фінанс ...