Меню сайта

Завершення ліквідаційної процедури

Важливим етапом ліквідаційної процедури є формування ліквідаційної маси. Тут ліквідатор наділений широкими повноваженнями. Основним важливим елементом формування ліквідаційної маси є інвентарізація та оцінка особистого майна банкрута.

Наступним етапом ліквідаційної процедури є продаж майна боржника. Ліквідатор приступає до продужу майна тільки після його інвентарізації та оцінки.

Через засоби масової інформації ліквідатор забов,язаний проінформувати про порядок продажу майна банкрута.

Після продажу майна банкрута наступним етапом стає погашення вимог кредиторів. Закон встановив шість черг задоволення вимог кредиторів:

- в першу чергу задовольняються вимоги забезпечені залогом, виплата вихідної допомоги робітникам, витрати, пов,язані з виробництвом у справі про банкруство

- у другу чергу задовольняються вимоги, які виникли із забов,язань банкрута перед його робітниками;

- у третю чергу задовольняються вимоги у відношенні податків і зборів;

- у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені залогом;

- у п,яту чергу задовольняються вимоги по поверненню вкладів членів трудового колективу;

- у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

Заключним етапом процедури ліквідації є затвердження звіту ліквідатора. Звіт і ліквідаційний баланс підприємства надаються ліквідатором до господарчого суду після завершення всіх розрахунків з кредиторами.

До звіту додаються:

- показники виявленої ліквідаційної маси;

- дані про реалізацію об,єктів ліквідаційної маси;

- копії договорів купівлі-продажу та актів прийому-передачі майна;

- реєстр вимог кредиторів з даними про розмір погашених вимог кредиторів.

Затвердження господарчим судом звіту і ліквідаційного балансу залежить від наявності залишившогося у ньго після ліквідаційної процедури майна.

У випадку, коли майна підприємства достаньо, для задоволення вимог кредиторів, то він вважається таким, який не має боргів і може здійснювати свою підприємницьку діяльність.

Читайте більше

Державний бюджет та державний борг в Україні
Актуальність даної теми полягає в тому, що зараз в Україні гостро стоїть питання про державне фінансування. Зараз окрім того, що існує значний брак коштів у державному бюджеті, Україна має досить великий державний борг. Сучасний розвиток України показує, що саме державний бюджет потребує ...

Національна депозитарна система проблеми становлення та розвитку
Інфраструктура фондового ринку в кожній країні має свої особливості. Вони обумовлені рівнем розвитку економіки країни, характером діючої моделі ринку, специфікою системи державного регулювання ринку. Неодмінним елементом організації ринку цінних паперів є депозитарна система, яка виступ ...