Меню сайта

Удосконалення податкової системи України

. Стаття 265 Податкового кодексу України

Платники податку - фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості. У разі перебування об'єкта житлової нерухомості у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожен з власників.

Обчислення суми податку здійснює податкова служба за місцем знаходження об'єкта житлової нерухомості. При нарахуванні суми податку враховується зменшення, яке надається один раз на базовий податковий період, тобто на рік і до одного об'єкта нерухомості за вибором (якщо їх декілька у власності): для квартир до 120 кв. метрів, для жилих будинків до 250 кв. метрів. Податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує 120 кв. метрів для квартир та 250 кв. метрів для жилих будинків.

Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в наступних розмірах:

за 1 кв метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості: для квартир, площа яких не перевищує 240 кв метрів, та житлових будинків, площа яких не перевищує 500 кв метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

для квартир, площа яких перевищує 240 кв метрів, та житлових будинків, площа яких перевищує 500 кв метрів, ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Висновки

З 1 січня 2011 року набрав чинності новий Податковий кодекс України, який значно змінює систему оподаткування в Україні. У новому кодексі змінено кількість та склад загальнодержавних і місцевих податків та зборів. Згідно Податкового кодексу в Україні на даний час діють 23 податки та збори, з них 18 загальнодержавних та 5 місцевих.

Структура податкової системи представляє собою питому вагу податків до загальної суми податкових надходжень.

Базовими складовими бюджетно-податкового механізму України є бюджетне планування та прогнозування. Завдяки цим двом елементам визначаються обсяги фінансових ресурсів, які утворюються в державі та ресурсів, які зосереджуються і розподіляються через бюджетну систему, формуються планові показники обсягів надходжень та витрат державного бюджету, які ухвалюються щорічно під час прийняття головного закону України «Про державний бюджет України» на наступний рік.

Сьогодні основними недоліками існуючої податкової системи України, які створюють значні проблеми як суб’єктам господарювання, так і представникам контролюючих органів, а також державі в цілому є:

· Високий рівень податкового навантаження

· Наявність великої кількості податків і зборів, що погіршує позиції України в міжнародних рейтингах простоти ведення бізнесу

· Нестабільність податкового законодавства

· Недосконала й значно витратна система адміністрування податків і зборів, тощо.

Отже, існує проблема щодо покращення адміністрування податків та зборів шляхом створення клімату довіри між органами державної податкової служби та бізнесу, а також створення ефективної системи консультаційного обслуговування платників податків.

Перейти на сторінку: 1 2 3 

Читайте більше

Бізнес-план АТзт ПГХ Хрещатик
Резюме. Метою представленого бізнес-плану є найкраще представлення АТзт ПГХ “Хрещатик” можливим інвесторам для залучення капіталу в розмірах достатніх для нормального продовження фінансово-господарської діяльності , заснованої на прогресивній виробничо-комерційній ідеї на основі ...

Кредитний ризик комерційного банку та шляхи його оптимізації
Поняття банку органічно пов’язане з поняттям ризику, через те, що банки виконують функцію перерозподілу ризиків фінансового ринку. Найскладнішим і наібільш важко прогнозованим з фінансових ризиків є кредитний. Його складність пояснюється великою кількістю факторів, що чинять вплив на йо ...