Меню сайта

Інженерні та економічні розрахунки з охорони праці. Оцінка стану охорони праці на підприємстві статистичним методом

Провести оцінку стану охорони праці на підприємстві при наступних вхідних даних (табл. 4.1).

Таблиця 4.1 - Вихідні дані

Показник

Умовні позначення

Значення показника

Попередній період

Звітній період

Середньосписочна чисельність працюючих, чол.

N

12

10

Кількість нещасних випадків на підприємстві

Н

2

1

Кількість днів непрацездатності

Д

17

5

Розрахуємо коефіцієнти частоти і тяжкості нещасних випадків, а також показник непрацездатності на підприємстві [29, 30].

Визначаємо коефіцієнт частоти травматизму Кч (чисельно дорівнює кількості нещасних випадків, що приходяться на тисячу працівників):

(4.1)

.

Як бачимо, коефіцієнт частоти травматизму на підприємстві за звітній період значно нижчій за попередній.

Визначаємо коефіцієнт тяжкості (кількість днів непрацездатності на один нещасний випадок):

(4.2)

Визначаємо загальний коефіцієнт травматизму :

(4.2)

На підприємстві спостерігається зниження загального коефіцієнту травматизму, це свідчить про поліпшення стану з охорони праці.

Розрахунок даних показників травматизму на підприємстві служить для аналізу виробничого травматизму. Якщо за звітний період він вищий, ніж за попередній, то необхідно зробити аналіз і намітити заходи щодо його зменшення - поліпшити стан охорони праці.

ВИСНОВКИ

Фінансові ресурси підприємства - це грошові та прирівняні до них засоби, що використовуються з метою фінансування діяльності підприємства. Вони відрізняються від матеріальних, нематеріальних та трудових ресурсів. Незважаючи на неоднорідність складу, рівень ліквідності фінансових ресурсів максимальний і вище, ніж у матеріальних ресурсів. Тільки фінансові ресурси можна перетворити в будь-який інший вид ресурсів. Залежно від джерел формування фінансові ресурси підприємства можна розділити на власні, позикові та залучені кошти. Джерела фінансових ресурсів, як і самі ресурси, також можуть бути власними, позиковими залученими. Можуть бути також додаткові джерела, які виникли при позитивному сальдо грошових потоків підприємства. Вони діляться на зовнішні і внутрішні. Зовнішні додаткові джерела являють собою отримані дивіденди, відсотки, дотації, кошти від емісії цінних паперів та ін. До внутрішніх додаткових джерел відносяться внески засновників, доходи від усіх видів діяльності, заборгованість по заробітній платі персоналу та ін.

Перейти на сторінку: 1 2

Читайте більше

Оподаткування доходів громадян
В умовах ринкової економіки важливим питанням, пов`язаним із ефективністю виробництва і загальним економічним розвитком країни є правильна побудова і організація податкових відносин господарюючих суб`єктів і громадян з державою. Податки повинні стати суттєвим важелем державного регулюв ...

Управління ліквідністю і платоспроможністю підприємства
У ринкових умовах суттєвого розширення прав підприємств значно зростає роль своєчасного і якісного управління ліквідністю і платоспроможністю, та пошуку шляхів підвищення і зміцнення фінансової стійкості. Ліквідність це можливість підприємства фінансувати свою діяльність. Вона характе ...