Меню сайта

Моделювання фінансових потоків підприємства

До кінця прогнозного року сума грошових коштів складає 388,87 тис. грн., що практично на 100% покриває кредиторську заборгованість підприємства. Таким чином відновлюється платоспроможність підприємства.

Сума кредиторської заборгованості зменшується порівняно з попереднім роком майже вдвічі, що забезпечує підвищення рівня поточної платоспроможності підприємства (рис. 3.6).

Рисунок 3.6 - Динаміка кредиторської заборгованості підприємства

В моделі ми свідомо не задавали умову рівності поставок та продажів. Оскільки підприємство не завершує діяльність на початок наступного періоду доцільно мати певний запас ресурсів для продовження діяльності. За результатами розрахунків отримали, що за розрахунковий період продажі на 339,65 тис. грн. (1498,8 - 1838,45) перевищують поставки ресурсів, враховані за собівартістю. Це означає, що підприємство зменшує запас ресурсів, однак він залишається достатнім для забезпечення безперервної діяльності.

Формування запасів відбиває динаміку обсягу продажів (рис. 3.7, 3.8).

Рисунок 3.7 - Динаміка формування запасів підприємства

Рисунок 3.8 - Динаміка реалізації продукції підприємства

Необхідно відзначити, що через відсутність сезонних коливань інтенсивність поставок достатньо рівномірна, відсутні періоди, пов’язані з необхідністю разових значних закупівель.

За отриманих значень поставок підприємство отримає 2553,4 тис. грн. виручки від реалізації продукції визначеної номенклатурної позиції. За інших рівних умов таке рішення є найкращим.

На підприємстві за розробленим алгоритмом можуть бути побудовані фінансові потоки, пов’язані з виробництвом та реалізацією інших видів продукції. Тоді сукупні фінансові потоки будуть представляти собою арифметичну суму змодельованих потоків.

Підбиваючи підсумки можна відзначити, що змодельовані фінансові потоки, які забезпечують рух оборотних засобів досліджуваного підприємства, позитивно впливають на його платоспроможність та фінансову стійкість.

Перейти на сторінку: 3 4 5 6 7 8 

Читайте більше

Фінансові результати діяльності підприємств, їх зміст і склад, порядок розрахунку, та використання
В наш час багато які економісти схильні бачити головну причину нинішньої економічної кризи в Україні у непослідовності проведення економічних реформ, частих змінах економічного курсу та складу уряду. Безумовно, така точка зору не позбавлена об'єктивності, однак на мою думку, сучасна еко ...

Особливості оподаткування бюджетних установ
Актуальність роботи. Діяльність держави у сфері встановлення і стягнення податків ґрунтується на застосуванні широкого арсеналу інструментів, знання яких необхідні, з одного боку, майбутнім фінансистам підприємницьких структур для нарахування і сплати податків, з іншого - майбутнім фахів ...