Меню сайта

Класифікація фінансових стратегій в перспективній діяльності підприємства та характеристика процесу реалізації обраної стратегії

Таблиця 1.2 Класифікація фінансових стратегій

За пріоритетними значеннями

Генеральна (визначає загальний напрям діяльності підприємства)

Основна (спрямована на виконання головних цілей)

Допоміжна (всі інші фінансові стратегії)

За джерелами фінансування

Внутрішня (за рахунок власних джерел)

Зовнішня (за рахунок залучених джерел)

За періодами реалізації

Перспективна (період виконання поставлених цілей очікується в довгостроковому періоді)

Оперативна (має бути реалізована в короткостроковому періоді)

За напрямами дії

Розвиток (спрямована на підтримку тих тенденцій розвитку, що мають внутрішній високий потенціал)

Передбачення криз і запобігання банкрутству (спрямована на забезпечення нейтралізації неочікуваних негативних наслідків розвитку окремих факторів зовнішнього середовища)

За домінантними сферами розвитку

Стратегія формування фінансових ресурсів (забезпечує розширення потенціалу власних фінансових коштів з внутрішніх джерел)

Інвестиційна стратегія (спрямована на реалізацію управлінських рішень, пов’язаних з використанням різних аспектів інвестиційної діяльності)

Забезпечення фінансової безпеки (спрямована на забезпечення фінансової рівноваги підприємства в процесі його стратегічного розвитку)

Збільшення якості управління фінансовою діяльністю (забезпечує збільшення якісних параметрів управління всіма аспектами фінансової діяльності)

За характером впливу на кінцевий результат

Пряма (має прямий зв’язок з кінцевим результатом)

Опосередкована (має непрямий вплив на кінцевий результат)

Генеральна фінансова стратегія має визначати загальний напрям діяльності підприємства.

Основна фінансова стратегія, спрямована на виконання головної мети підприємства, є деталізованим планом генеральної стратегії (стратегія поточного маневрування фінансовими ресурсами, тобто стратегія контролю за витрачанням і мобілізацією ресурсів, що особливо актуально в сучасних умовах економічної нестабільності).

До допоміжної фінансової стратегії відносимо всі ті фінансові стратегії, які не ввійшли до генеральної й основної. Її функції полягають у забезпеченні реалізації основної та генеральної стратегії.

За джерелами фінансування доцільно поділити фінансову стратегію на внутрішню та зовнішню. Їх відмінність полягає в тому, що внутрішня реалізується за рахунок власних джерел, а зовнішня - за рахунок залучених джерел (коштів інвесторів).

Перейти на сторінку: 2 3 4 5 6 7 8

Читайте більше

Місцеві податки та збори як складова системи оподаткування України
Сьогодні податки відіграють вирішальну роль у формуванні дохідної частини державного бюджету. Вони виконують роль регулятора економічних відносин у суспільстві. Створення оптимальної системи оподаткування - одне з найголовніших завдань держави. Економічні відносини, пов'язані з податками, ...

Оцінка і аналіз фінансового стану ВАТ Чернігівська макаронна фабрика
Розвиток ринкових відносин в Україні обумовлює пріоритетне місце в бізнесі фінансового управляння, складовою частиною якого є аналіз фінансового стану підприємства. В сучасних умовах кожний господарюючий суб’єкт незалежно від виду основної діяльності і форми власності повинен реально оці ...