Меню сайта

Аналіз ефективності діяльності суб’єктів первинного фінансового моніторингу за 2011-2012 роки

Рисунок 4. Динаміка кількості повідомлень взятих на облік від банків за 2008-2012 рр. (за даними сайту <http://www.sdfm.gov.ua/>)

Цей висновок підтверджується даними з діяльністю небанківських установ, які представлені на наступному рисунку:

Рисунок 5. Динаміка кількості повідомлень, прийнятих й встановлених на облік від небанківських установ за 2008 -2012 рр. (За даними сайту <http://www.sdfm.gov.ua/>)

Але кількість повідомлень - тільки кількісна характеристика ефективності заходів, що вживаються суб’єктами первинного фінансового моніторингу. Їх якісна складова - кількість справ, направлених на розгляд до правоохоронних органів.

Протягом 2012 року до правоохоронних органів направлено 588 узагальнених матеріалів та 131 додатковий узагальнений матеріал, а саме:

ГПУ - 24 узагальнених та 5 додаткових узагальнених матеріалів;

ДПС - 232 узагальнених та 58 додаткових узагальнених матеріалів;

МВС - 276 узагальнених та 54 додаткових узагальнених матеріалів;

СБУ - 55 узагальнених та 14 додаткових узагальнених матеріалів;

ГУР МО - 1 узагальнений матеріал.

У переданих узагальнених матеріалах і додаткових узагальнених матеріалах до них, загальна сума фінансових операцій, яка може бути пов’язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, складає 98,5 млрд. грн. Відповідно до інформації правоохоронних органів, яка надійшла у 2012 році, за результатами перевірки узагальнених матеріалів:

порушено 84 кримінальні справи, за результатами розгляду 77 узагальнених матеріалів;

використано 161 узагальнений матеріал у 164 кримінальних справах.

Закінчено провадженням та направлено до суду 175 кримінальних справ (у т.ч. з урахуванням узагальнених матеріалів минулих років).Судами розглянуто та винесено обвинувальний вирок (або прийнято інше рішення за нереабілітуючими обставинами) у 99 кримінальних справах. У межах оперативно-розшукових та контррозвідувальних справ перевіряється 61 узагальнений матеріал.

Якщо порівняти ці показники із попереднім періодом, то у 2011 році вони становили:

До правоохоронних органів направлено 323 узагальнені та 257 додаткових узагальнених матеріалів, а саме:

ГПУ - 10 узагальнених та 8 додаткових узагальнених матеріалів;

ДПС - 116 узагальнених та 111 додаткових узагальнених матеріалів;

МВС - 135 узагальнених та 101 додатковий узагальнений матеріал;

СБУ - 62 узагальнені та 37 додаткових узагальнених матеріалів.

У переданих узагальнених матеріалах і додаткових узагальнених матеріалах до них, загальна сума фінансових операцій, яка може бути пов’язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, складає 54,2 млрд. грн.

Відповідно до інформації правоохоронних органів, яка надійшла у 2011 році, за результатами перевірки узагальнених матеріалів:

порушено 85 кримінальних справ, за результатами розгляду 76 узагальнених матеріалів;

Перейти на сторінку: 1 2 3 4

Читайте більше

Комплексний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства
Етимологічне слово «аналіз» означає розгляд, вивчення, наукове дослідження будь-чого шляхом розчленування, розкладання цілого на його складові. Таке розчленування дає можливість з'ясувати внутрішню суть і природу процесів та явищ, їх залежність від різноманітних факторів, оскільки без так ...

Грошова система України
Грошова система України функціонує відповідно до закону про Національний банк України. Офіційною грошовою одиницею (валютою) є гривня. Співвідношення між гривнею і золотом Законом не встановлено. Офіційний курс гривні до іноземних грошових одиниць визначається НБУ і публікується в пресі. ...