Меню сайта

Значення і зміст місцевих бюджетів

Чітке законодавче закріплення джерел доходів місцевих бюджетів не вирішило проблеми їх наповнюваності. Зазначена проблема залишається невирішеною і в умовах вертикального перерозподілу бюджетного потенціалу через систему трансферних платежів.

Наповнюваність місцевих бюджетів значною мірою залежить від фіскально-економічної політики уряду в галузі місцевого оподаткування. Перелік місцевих податків і зборів повинен охоплювати всі сфери громадсько-господарського життя територіальної громади, а обсяг надходжень до місцевих бюджетів забезпечувати повне і вичерпне фінансування, принаймні, всіх видатків місцевого характеру, які не враховуються при обчисленні обсягів міжбюджетних трансфертів.

Місцеві бюджети мають бути достатніми для виконання органами місцевого самоврядування делегованих та власних повноважень, а також для забезпечення населення соціальними послугами не нижче рівня мінімальних соціальних гарантій. Якщо місцеві бюджети не можуть бути збалансовані з урахуванням цих умов, держава забезпечує їх збалансування шляхом передачі коштів у вигляді між бюджетних трансфертів (дотацій, субвенцій).

Ми дійшли висновку, що основними складовими поняття самостійності місцевих бюджетів, як найважливішої ланки місцевих фінансів, є:

Ø не включення місцевих бюджетів до державного та інших бюджетів;

Ø наявність власних та закріплених джерел доходів місцевих бюджетів;

Ø право самостійно визначати напрямки використання бюджетних коштів;

Ø право самостійного використання вільних бюджетних коштів, а також законодавчого обмеження можливості їх вилучення;

Ø компенсація державою додаткових видатків органів місцевого самовряду-вання, які виникають унаслідок рішень, що ухвалюють органи державної влади.

Перейти на сторінку: 1 2 3 

Читайте більше

Оцінка інвестиційного клімату України
Інвестиційна діяльність є основною передумовою для створення ефективної економіки та розвитку ринкових відносин в Україні. Стримування інвестиційної активності внутрішніх і закордонних інвесторів за рахунок сформованого несприятливого інвестиційного середовища веде до зниження загальних ...

Застосування акредитиву в мiжнародних формах розрахункiв
Форми безготівкових розрахунків розрізняються між собою видом застовуваних розрахуноквих документів та порядком їх обігу. На сьогоднішній день безготівкові розрахунки між господарюючими органами можуть здійснюватися в таких формах: платіжні доручення, платіжні вимоги-доручення, чеки, ...