Меню сайта

Перспективи використання світового досвіду для вдосконалення міжбюджетних відносин

Майнові податки, які зараховуються до доходів місцевих бюджетів, є введені практично у всіх країнах з розвиненою ринковою економікою (табл. 3.4) [51, С. 129].

Таблиця 3.4 Майнові податки в доходах органів місцевого самоврядування зарубіжних країн

Країни

Частка у власних доходах органів місцевого самоврядування

Частка у податкових надходженнях органів місцевого самоврядування

США

46,2

73,4

Австрія

6,2

8,3

Великобританія

45,9

99,2

Іспанія

23,1

30,2

Німеччина

9,5

20,9

Норвегія

6,7

9,4

Франція

25,6

35,7

Майнові податки, займають провідне місце у доходах місцевих бюджетів багатьох країн. За даними табл. 3.4 у Великобританії майже всі податкові надходження місцевого самоврядування формуються за рахунок податку на майно, що зазвичай не характерно для європейських країн. Суттєву роль відіграють податки на майно у фінансуванні місцевих програм і в США - понад 45 % власних доходів бюджетів місцевого самоврядування або більше 70 % податкових надходжень місцевих бюджетів; в Іспанії - більше 20 % власних доходів або 30 % податкових надходжень місцевих бюджетів; у Франції - більше 25 % власних доходів або 35 % податкових надходжень до місцевих бюджетів [51, С. 129].

Водночас важливе місце в системі фіскальних інструментів локального рівня відводиться прибутково-доходним і місцевим податкам.

У Бельгії, Данії, Німеччині, Італії, Норвегії від 70 до 90% усіх доходів місцевих бюджетів забезпечується у формі податку на прибуток підприємницьких структур і на дохід фізичних осіб. Як правило, в більшості цих країн поряд із загальнодержавними податками на прибуток підприємств існують аналогічні місцеві податки або встановлюються місцеві надбавки до цього податку. Подібна ситуація складається щодо податку на доходи фізичних осіб. Решту доходів місцевих бюджетів в цих країнах, становлять податки на майно і непрямі податки на товари та послуги.

Окремо можна виділити Францію, де до 30% доходів місцевих бюджетів становлять податки на майно, до 20% - податки на прибуток підприємницьких структур та доходи фізичних осіб, понад 10 % - непрямі податки на товари та послуги, а решту - інші види місцевих податків.

Для більшості розвинутих країн характерна множинність місцевих податків. У Бельгії, наприклад, запроваджено 100 місцевих податків і зборів, в Італії - 70, у Франції понад 50. Місцеві податки і збори можна віднести до таких груп:

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Аналіз фінансового стану підприємства
З переходом до ринкових відносин у народному господарстві України виникло безліч проблем і невирішених питань. Господарська діяльність підприємств, як і інші явища суспільного життя, потребує систематичного вивчення для успішного й ефективного управління нею. Одним із способів вивчення д ...

Фондовий ринок Казахстану
Фондовий ринок займає особливе місце в загальній системі ринкової економіки кожної країни. Фондовий ринок - це загальна назва цілої системи ринків фінансових ресурсів. На сучасному етапі фондовий ринок займає важливе місце в системі економічних відносин як в середині країни так і поза нею ...