Меню сайта

Побудова інтегрального показника оцінки конкурентоспроможності потенціалу ДП «Ємільчинське лісове господарство»

Застосування даного методу передбачає[29,c.61-62]:

. Складання матриці оціночних показників для порівняння підприємства з

його конкурентами.

. Виділення найкращого значення окремого оціночного показника з даної сукупності підприємств та присвоєння йому визначеного бального значення (за самостійно встановленою шкалою оцінювання).

. Розрахунок балів, отриманих іншими підприємствами за даним оціночним показником шляхом порівняння їх фактичних значень з найкращими в даній сукупності.

. Встановлення значущості (вкладу) конкретного показника оцінки в загальну оцінку конкурентоспроможності підприємства. Рівень значущості окремих оціночних показників задається експертно з врахуванням уявлення про роль даного показника в формуванні загального висновку про ступінь конкурентоспроможності підприємства.

. Отримання узагальненої бальної оцінки конкурентоспроможності.

Застосування цього методу дозволяє не тільки визначити основних конкурентів та місце в конкурентній боротьбі підприємства, яке оцінюється (за критерієм максимуму набраних балів), а й оцінити ступінь його наближення до найбільш конкурентоспроможного підприємства.

Обчислимо інтегральний показник конкурентоспроможності державного підприємства «Ємільчинське лісове господарство» за допомогою методу балів.

Для розрахунку ключових оцінних показників використаємо обчислені в таблиці 2.6.основні показники господарської діяльності ДП «Ємільчинське лісове господарство», а також результати опитування групи провідних спеціалістів підприємства щодо їх бачення ступеня впливу окремих складових потенціалу досліджуваного підприємства на його конкурентоспроможність, які наведені в таблиці 3.1.1.

Таблиця 3.1.1

Ступінь впливу окремих складових потенціалу підприємства на рівень конкурентоспроможності

№ п\п

Чинник конкурентоспроможності

Вагомість чинника

1

Маркетинговий

0,4

2

Виробничий

0,6

3

Фінансовий

0,3

4

Трудовий

0,5

Отже, ключові оцінні показники, розраховані на основі вище вказаних даних наведені в таблиці 3.1.2. Згідно з даними таблиці, на підприємстві за три роки відбулися позитивні зміни в структурі потенціалу, так коефіцієнт співвідношення товарних одиниць зріс на 6%, коефіцієнт оборотності запасів - на 43,6%, що свідчить про підвищення маркетингового потенціалу. Виробничий потенціал з одного боку зріс за рахунок зростання темпів росту виручки від релазації, а з другого - скоротився через зменшення рентабельності реалізації на 4,1 %, що є негативним. Фінансовий та кадровий потенціали також зросли за рахунок зростання усіх показників, причому кадровий потенціал значно зріс за рахунок зростання продуктивності праці, яка за три роки зросла на 77,6, тобто на підприємстві проводились дієві заходи щодо поліпшення даної складової.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6

Читайте більше

Особливості оподаткування бюджетних установ
Актуальність роботи. Діяльність держави у сфері встановлення і стягнення податків ґрунтується на застосуванні широкого арсеналу інструментів, знання яких необхідні, з одного боку, майбутнім фінансистам підприємницьких структур для нарахування і сплати податків, з іншого - майбутнім фахів ...

Інформаційна система обліку і аналізу розрахунків з постачальниками і підрядниками
На сучасному етапі розвитку народного господарства проходить подальше вдосконалення управлінської діяльності підприємств. Зміни, які проходять в економіці України, потребують підвищення ефективності та якості управлінської праці. Це викликано всезростаючим науково-технічним прогресом, вп ...