Меню сайта

Формування кредитної та авансової політики суб’єктів торгового бізнесу

ДЗ*(Двкл+Інфвт)+РК*Вкр

РЗmin= ------------------------------------ *Д (3)

100

де ДЗ- сума дебіторської заборгованості, яку пропонується погасити на умовах надання знижки;

Двкл- доход від альтернативних вкладень, % в місяць;

Інф - середньомісячний темп інфляції;

РК - розмір кредитних ресурсів, що залучається для виконання запланованих обсягів діяльності;

Вкр - вартість банківського кредиту, % в місяць;

Д- період прострочення дебіторської заборгованості, днів

Менший, ніж розрахований розмір знижки підпримству недоцільно надавати, оскільки це не принесе очікуваного ефекту від застосування знижки.

Розрахунок раціонального розміру знижки (РЗрац) пропонується здійснювати як середнє арифметичне максимально допустимого та мінімально можливого розміру знижки.

(РЗmax + РЗ min)

РЗрац = --------------------- (4)

2

При прийнятті рішення про надання раціонального розміру знижки суб’єкт торгового бізнесу розраховує компенсувати частку недоотриманого доходу за рахунок інших джерел (завоювання певного серменту ринку, нових постійних клієнтів тощо).

Розрахунок максимально допустимого, мінімально можливого та раціонального розміру знижки є базовими значеннями у виборі найбільш прийнятного розміру знижки. Розмір знижки може коливатися в межах розрахованих базових значень, а також залежить від статусу дебітора.

Критерієм переваги у виборі розміру та виду знижки з множини допустимих альтернатив є втрати, які виникають при наданні знижки (зменшення розміру дебіторської заборгованості). В подальшому здійснюється ранжування допустимих розмірів знижок за критерієм втрат (Кв) (зменшення розміру дебіторської заборгованості) та вибирається найкращий варіант.

Коефіцієнт втрат (Кв) розраховується як співвідношення чистого грошового потоку при наданні знижки (ЧГПдз) до балансової оцінки дебіторської заборгованості (ДЗб):

(5)

Чим менше значення має коефіцієнт втрат, тим більш привабливим є даний розмір знижки.

Надання знижки за вчасну або навіть передчасну оплату рахунку, необхідно аналізувати через призму співвідношення витрат і вигод при різних видах знижок. Тому, наступним кроком в обґрунтуванні розміру знижок є створення розрахункової бази для визначення варіативних значень втрат при наданні різних розмірів знижок (таблиця 5).

Таблиця 5 - Розрахунок обґрунтування розміру знижки за дострокове погашення дебіторської заборгованості

№ п/п

Показник

Розмір знижки

   

Максимально допустимий

Мінімально можливий

Раціональний

1

Коефіцієнт втрат від знижки

Кв(max)

Кв(min)

Кв(рац)

2

Доход від альтернативних вкладень,грн

Дmax=(Ор-Вmax)*Двкл

Дmin=(Ор-Вmin)*Двкл

Драц=(Ор-Врац)*Двкл

3

Втрати при наданні знижки всього, грн

Взаг=Кв(max)-Дmax

Взаг=Кв(min)-Дmin

Взаг=Кв(рац)-Драц

Перейти на сторінку: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Читайте більше

Податкова система в Україні
Подальший розвиток України значною мірою залежить від ефективності фінансової стратегії, яка забезпечує підвищення добробуту населення, виконання державою своїх обов’язків та функцій. Адже стабільність і економічний розвиток держави залежать від її податкової політики. Однією з основних ...

Земельне оподаткування в Україні
Курсова робота присвячена теоретичному осмисленню актуальної проблеми у сфері земельного оподаткування, а також обґрунтовані шляхи її практичного розв’язання, виконані на основі ретельно проведеного аналізу статистичного матеріалу. Актуальність теми дослідження. В умовах формування в У ...