Меню сайта

Внутрішні джерела фінансування підприємства

Отже, аналіз даних табл. 4.15 свідчить, що сума прибутку у 2011 році збільшилася на 389 тис. грн., що безперечно є позитивним для підприємства. Необхідно відмітити значне зростання чистої виручки від реалізації продукції на 429 тис. грн., що при меншому темпі зростання собівартості (111,9 % та 49,4 %, відповідно) позитивно випливає на формування результату основної діяльності підприємства. Помітним є збільшення прибутку від операційної діяльності (на 193,2%). В основному на це вплинуло зростання валового доходу (на 265,7 тис. грн.). Можна зробити висновок про позитивну динаміку фінансових результатів діяльності підприємства та її нарощування, у зв’язку з чим і зростають витрати та доходи.

Отже, дослідивши внутрішні джерела фінансування, активи, грошові потоки, формування прибутку на підприємстві, порядок та методи нарахування амортизації, ступінь ліквідності підприємства та балансу, можемо зробити наступні висновки. Активи підприємства в цілому зросли у вигляді оборотних активів, що є позитивним чинником, оскільки це сприятиме збільшенню оборотності активів. Впродовж 2010 - 2011 років у структурі майна підприємства переважали оборотні активи, їх частка становила понад 57 %. Позитивним є зменшення термінів обороту майна, збільшення кількості його оборотів та завантаження. Показники стану та ефективності використання майна та показники стану та ефективності використання необоротних активів покращились, що спостерігається у зниженні показників забезпеченості основних засобів та показників стану та ефективності використання основних засобів. Протягом 2010-2011 років в середньому період інкасації оборотних активів не змінився, прискорення їх оборотності, що дає змогу вивільняти значні суми коштів і знову залучати їх в оборот. Структура оборотних активів дещо змінилася через відсутність грошових коштів та зростання інших складових оборотних активів. Негативним є те, що не вкладаються фінансові інвестиції. Динаміка показників оборотності і ефективності використання оборотних активів вказує на те, що оборотність оборотних активів збільшилась через зменшення тривалості обороту, тому збільшилась їх дохідність. Аналізуючи динаміку коефіцієнтів ліквідності ТОВ «Чернівці Поліхімбуд» за 2010 - 2011 роки дослідили, що підприємство є платоспроможним, але оскільки коефіцієнти швидкої та абсолютною ліквідності не відповідають нормативним значенням, то рівень платоспроможності підприємства можна прирівняти до середнього рівня. Аналіз грошових потоків на підприємстві показує, що найбільше грошових потоків здійснювалось від операційної діяльності. В цілому чистий грошовий потік підприємства збільшився у звітному періоді на 1 тис. грн., що є позитивним.

Отже, в межах даної теми ми ознайомились класифікацією внутрішніх джерел фінансування підприємства, в рамках чого досліджувались склад активів підприємства (оборотних та необоротних), показники їх стану та ефективності використання, здійснено розрахунок грошового потоку ТОВ «Чернівці Поліхімбуд», а також інші розрахунки.

Перейти на сторінку: 19 20 21 22 23 24 

Читайте більше

Дефіцит бюджету та його вплив на економічний розвиток
Стан бюджетної системи можна назвати найважливішим критерієм економічної ситуації в країні, а однією з найважливіших функцій бюджету є регулювання економіки. Адже закладені в ньому параметри визначають наявність інвестиційних стимулів і потенціалу вкладень, рівень соціального захисту гро ...

Механізм оподаткування банків
В умовах ринкових відносин та насамперед в перехідний до ринку період податкова система є одним з найважливіших економічних регуляторів, основою фінансово-кредитного механізму державного регулювання економіки. У системі прямих податків, діючих в Україні і стягуваних з підприємств, зна ...