Меню сайта

Внутрішні джерела фінансування підприємства

- ліквідаційна вартість об’єкта;

- ліквідаційна вартість;

- очікуваний період часу використання об’єкта.

. Зменшення залишкової вартості: за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об’єкта на початок звітного року або первісної вартості на дату початку нарахування амортизації та річної норми амортизації. Річна норма амортизації (у %) визначається як різниця між одиницею та результатом кореня степеня кількості років корисного використання об’єкта з результату від ділення ліквідаційної вартості об’єкту на його первісну вартість.

Річна сума амортизації визначається за формулою:

, (4.3)

де - залишкова вартість об’єкта на початок звітного року або первісна вартість на дату початку нарахування амортизації;

- річна норма амортизації, визначається за формулою:

(4.4)

. Прискореного зменшення залишкової вартості: за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об’єкта на початок звітного року або первісної вартості на дату початку нарахування амортизації та річної норми амортизації яка обчислюється виходячи зі строку корисного використання об’єкта і подвоюється.

Річна сума амортизації визначається за формулою:

, (4.5)

де - річна норма амортизації, визначається за формулою:

(4.6)

. Кумулятивний: за яким річна сума амортизації визначається як добуток вартості яка амортизується та кумулятивного коефіцієнта. Кумулятивний коефіцієнт розраховується діленням кількості років, що залишаються до кінця очікуваного строку використання об’єкта основних засобів на суму років використання об’єкта.

, (4.7)

де − кумулятивний коефіцієнт, визначається за формулою:

, (4.8)

де − сума років корисного використання об’єкта.

. Виробничий: за яким місячна сума амортизації визначається як добуток фактичного місячного обсягу продукції та виробничої ставки амортизації. Виробнича ставка амортизації обчислюється діленням вартості яка амортизується, на загальний обсяг продукції, який підприємство очікує виробляти із використанням об’єкта основних засобів.

Місячна сума амортизації визначається за формулою:

, (4.9)

де − фактичний місячний обсяг продукції;

− виробнича ставка амортизації, визначається за формулою:

, (4.10)

де − загальний обсяг продукції який підприємство очікує виробляти із використанням об’єкта основних засобів.

Грошові потоки - це надходження та вибуття грошових коштів та їх еквівалентів у результаті виробничо-господарської діяльності підприємств, використовуються для фінансування поточних операцій і включають кошти у касі та кошти на банківських рахунках підприємств. До еквівалентів грошових коштів відносять короткострокові фінансові інвестиції, які можуть бути вільно конвертовані у грошові кошти і мають незначний ризик зміни вартості. До них належать цінні папери зі строком погашення до трьох місяців (казначейські векселі, депозитні сертифікати тощо). Інформацію про рух грошових коштів на підприємстві відображає форма № 3 «Звіт про рух грошових коштів».

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Читайте більше

Експорт та імпорт капіталу
Актуальність теми. Кожна країна володіє певними інвестиційними ресурсами, що склада­ються з її власних (національних) та іноземних інвестицій. Ці ресурси можуть використовуватися як для внутрішнього, так і для зарубіжного інвестування. напрямком руху інвестиційних ресурсів пов'язані поня ...

Механізм економічного зростання в ринковій економіці
За досить короткий проміжок часу, що минув з моменту оголошення України незалежною державою, вона стикнулася з безліччю проблем, що зачепили практично усі сфери суспільного життя країни. Та найголовнішою проблемою сучасної України, я вважаю, є її теперішній економічний стан. Макро ...