Меню сайта

Міжнародний досвід сучасних систем пенсійного страхування в зарубіжних країнах та проблеми реформування пенсійної системи в Україні

на працівників бюджетної сфери: на сьогодні працівники бюджетної сфери (працівники освіти, охорони здоров'я, культури) мають право на призначення пенсії за вислугу років за наявності вислуги від 25 до 30 років незалежно від віку. У той же час через низький розмір заробітної плати (а відповідно й пенсії) переважна більшість таких працівників сьогодні продовжує працювати й після досягнення загальновстановленого пенсійного віку та отримує пенсію й заробітну плату одночасно. Зважаючи на такі обставини, передбачається підвищити престижність бюджетної сфери, виплачуючи їм одноразову грошову допомогу в разі виходу на пенсію в розмірі 10 призначених місячних пенсій.

Усі запропоновані зміни для працівників бюджетної сфери жодним чином не стосуються вже призначених пенсій. Пенсії, які призначено до 2011 року, виплачуватимуть у тих самих розмірах, без будь-яких змін. Крім того, законопроектом збережено право на пенсію за вислугу років, тобто за наявності 25 років спеціального стажу призначають пенсію незалежно від віку.

Пропонується змінити окремі умови пенсійного забезпечення держслужбовців та інших прирівняних до них осіб. Зокрема, обмежити максимальний розмір пенсії держслужбовцям на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на сьогодні це 9 тис. гривень), а для обчислення розміру пенсії брати не більше 80% їхньої заробітної плати, яка є базою для призначення цих пенсій.

Виходячи з принципів соціальної справедливості, пропонується, що достроково (за півтора року) призначену пенсію державним службовцям, депутатам, прокурорам, суддям будуть виплачувати лише в тому разі, якщо вони не працюють.

Держслужбовці, котрі продовжують працювати, на період роботи замість спеціальних отримуватимуть трудові пенсії в розмірах, визначених за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Крім того, передбачається, що спеціальні пенсії особам, які мають право на пенсію зі зниженням пенсійного віку (чорнобильцям, шахтарям), будуть призначати лише після досягнення ними загальновстановленого пенсійного віку, а до цього часу виплати здійснюватимуть у розмірі, визначеному за нормами Закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

військових пенсіонерів: У ході пенсійної реформи планується збільшити необхідну тривалість вислуги років для призначення пенсій до 25 календарних років. Однак раніше після 20 років вислуги особа мала право на 50% грошового забезпечення, а в разі продовження служби за кожний додатковий рік до цього обсягу додавали ще по 3%.

Після реформи в разі виходу на пенсію військовослужбовці матимуть право на 65% (50% + 5 років х 3%). Звертаємо увагу військовослужбовців на те, що строк служби для них будуть визначати лише в календарному обчисленні, пільгові (для окремих категорій військових) коефіцієнти будуть застосовувати лише під час визначення розміру пенсій. Крім того, у разі виходу на пенсію і подальшого працевлаштування на цивільну роботу колишній військовослужбовець отримуватиме свою пенсію без будь-яких змін - у повному роз розмірі незалежно від заробітної плати. Допомогу військовослужбовцям у разі виходу на пенсію будуть виплачувати в раніше встановлених розмірах.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7 8

Читайте більше

Система оподаткування підприємств
Податкова система - це сукупність податків, зборів, інших обов’язкових платежів і внесків до бюджету держави. Податкова політика включає в себе обов’язкові платежі, які стягуються державою з юридичних і фізичних осіб, на яких, згідно з законодавчими актами, покладено обов’язок платит ...

Зовнішні загрози фінансовій безпеці підприємств
Однією із найважливіших складових економічної безпеки є фінансова безпека, без якої практично неможливо вирішити жодне із завдань, що стоять перед підприємством. Належна фінансова безпека, може гарантувати стабільне та максимально ефективне функціонування підприємства та забезпечити розв ...