обираються об'єкти, джерела інформації, способи перевірки операцій з основними засобами та порядок узагальнення результатів контролю (рис. 1.2).
Об'єкти перевірки включають інвентарні об'єкти основних засобів, стан їх збереження та використання^ відображення у бухгалтерському обліку, перевірка норм зносу та процес його нарахування [35].
Основний засіб,який може підлягати контролю, тобто, інвентарний об'єкт - це об'єкт, який є закінченим пристроєм, окремим об'єктом, який має усі пристосування і запаси-' частини та який готовий до виконання своїх функцій, для яких призначений певний окремий об'єкт.
Інвентарні об'єкти фінансового контролю визначаються згідно з нормативно-правовою базою та обліковою інформацією, яка використовується у процесі проведення фінансового контролю операцій, пов'язаних з рухом основних засобів.
В якості інформаційного забезпечення контролю можуть слугувати: - типова класифікація основних засобів;
- планово-нормативна інформація з використання і ремонті основних засобів;
- нормативно-довідкова документація з нарахування і використання амортизації;
- нормативно-правова документація з обліку і списання основних засобів;
- технічна документація інвентарних об'єктів;
- первинні документи з обліку основних засобів;
- регістри оперативно-технічного х бухгалтерського обліку;
- звітність про наявність і використання основних засобів [31]. Контроль та перевірка технічних характеристик та умов експлуатації
основних засобів, правильність аналітичного і синтетичного обліку основних засобів, своєчасність та точність відображення в обліку операцій, пов'язаних із введенням їх в експлуатацію, вибуттям, нарахуванням зносу і амортизації основних засобів дасть можливість працювати підприємству без виникнення можливих аварійних ситуацій протягом усього терміну використання, а також допоможе визначити допустимі обсяги виробництва продукції чи послуг, на які будуть використовуватися основні засоби.
Отже, забезпеченість підприємства основними фондами є однією з головних умов успішного його розвитку. Склад, структура, стан та ефективність використання основних засобів і будуть визначати виробничі можливості підприємства. Ефективне управління основними засобами дозволить нарощувати виробничі потужності та обсяги реалізації підприємства. Саме аудит і допомагає забезпечити контроль за збереженням та ефективним використанням основних фондів.
Особливості формування власного капіталу акціонерними товариствами
Одним
із найважливіших напрямків фінансового аналізу, що має проводитися керівництвом
або спеціальними підрозділами суб’єкта підприємництва, є аналіз формування
власного капіталу та ефективність його використання як головне джерело
фінансування його діяльності. Саме на основі результатів ...
Робота Управління статистики в Сумській області
Звіт по переддипломній практиці містить характеристику управління
статистики в Сумській області вцілому та відділу статистики фінансів, опис
специфіки його роботи. Під час проходження практики в фінансовому статистичному
відділі я ознайомилась з основами фінансової звітності підприємств, ...