Розроблена програма аудиту для комунального підприємства "Ямпільський райсільгоспкомунгосп" передбачає чотири етапи: підготовчий, фізична перевірка, основний, завершальний. Для кожного етапу визначено мету та завдання, аудиторські процедури та докази. Також визначено виконавці, які володіючи певними знаннями та навичками можуть виконати задані обсяги аудиторських робіт.
Після кожного етапу програми формуються документально підтверджені висновки, які є основою для формування та висловлення думки аудитора в аудиторському звіті та висновку.
Отже, контроль основних засобів розпочинається з перевірки вірності відображення об'єктів в бухгалтерському обліку та визначенні реальності й правдивості звітних даних. Процесу контролю підлягають усі операції, пов'язані з рухом, переміщенням, ремонтом та відновленням вартості основних засобів. Аудитор може застосувати наступні методи: порівняння, тестування, експертизи, зустрічні перевірки. Перевіряють дані аналітичного та синтетичного обліку із даними фінансової звітності, Основні недоліки в плануванні наступні:
- аудитор починає проведення детальних тестів до завершення роботи з планування перевірки, що може привести до упущень, виконання надлишкової роботи та суперечностей з клієнтом;
- використовується нераціональна документація;
- має місце недостатнє розуміння бізнесу клієнта.
Отже, ретельне планування перевірки дасть змогу аудитору без додаткових зусиль зібрати максимально надійні докази, які дозволять йому сформулювати думку про достовірність фінансової звітності та відповідність її фактичному стану справу що склалися на підприємстві, при мінімальних витратах на проведення перевірки. Крім того, аудитор, який провів перевірку відповідно до детально розробленого плану, дотримався встановлених та обумовлених строків, не перевищив витрат на перевірку, отримує гарантований гонорар, ймовірність підписання угоди на довгострокове співробітництво з даним клієнтом, позитивний імідж на ринку аудиторських послуг.
Зміст, структура та особливості формування доходів залізниць
Формування
доходів великих виробничо-економічних комплексів значною мірою визначається
складністю та збалансованістю їх організаційної структури, а також узгодженістю
технологічних процесів організації виробництва продукції. На залізничному
транспорті основним видом продукції є послуги з ...
Комплексний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства
Етимологічне слово «аналіз» означає розгляд, вивчення,
наукове дослідження будь-чого шляхом розчленування, розкладання цілого на його
складові. Таке розчленування дає можливість з'ясувати внутрішню суть і природу
процесів та явищ, їх залежність від різноманітних факторів, оскільки без так ...