Меню сайта

Аналіз поточної платіжної спроможності

Необхідність аналізу ліквідності балансу виникає в умовах ринкових стосунків із-за посилення конкурентної боротьби, фінансових обмежень і безумовної необхідності оцінки кредитоспроможності підприємства. Ліквідність балансу визначається як міра покриття зобов'язань підприємства його активами, термін перетворення яких в грошову форму збігається з терміном погашення зобов'язань. Аналіз ліквідності балансу полягає в порівнянні засобів по активу, згрупованих відповідно до міри їх ліквідності і розміщених в порядку зменшення ліквідності, із зобов'язаннями по пасивах, згрупованих по термінах їх погашення і розміщеними в порядку збільшення термінів.

Забезпеченість запасів і витрат джерелами формування є сутність фінансової стійкості, тоді як платоспроможність виступає її зовнішнім проявом.

Найбільш загальними показниками фінансової стійкості є надлишок і недостача джерел засобів для формування оборотних активів, які розраховуються як різниця величин джерел і відповідних величин запасів і витрат. При цьому мається на увазі забезпеченість певними видами джерел (власними, кредитовими і так далі), оскільки достатня сума всіх можливих видів джерел гарантована відповідністю підсумків активів і пасивів балансу.

Виходячи, з даних таблиці 3.6 необхідно відзначити, що в звітному році явною є недостача найбільш ліквідних активів на кінець періоду для покриття термінових зобов'язань. Її сума складає -15,4 тис.грн., на кінець періоду очікуваний рівень вступів від дебіторів знизиться на 8,6 тис. грн.

На кінець періоду активи (запаси), що повільно реалізовуються, більше довгострокових пасивів і складають 1334,7 тис. грн.

Як на початок, так і на кінець періоду, спостерігається збільшення рівня постійних пасивів, відповідно 14028,2 тис.грн. і 9932,5 тис.грн.

Аналіз динаміки показників ліквідності

Таблиця 3.6 - Аналіз динаміки показників ліквідності

Показники

Методика розрахунку

На початок періоду

На кінець періоду

Розмір зміни (+,-)

а

б

1

2

3

1. Загальний коефіцієнт ліквідності

(Анл + Ашр + Апр) / / (Пп + Пкс)

0,81

0,76

-0,05

2. Коефіцієнт швидкої ліквідності

(Анл + Ашр) / / (Пп. + Пкс)

0,75

7,11

6,36

3. Коефіцієнт абсолютної ліквідності

Анл / (Пп. + ПкФс)

0,001

0,0003

-0,0007

4. Коефіцієнт залучення коштів

(Пп + Пкс) / / (Анл + Ашр + Апр)

1,24

1,32

130,76

Перейти на сторінку: 1 2 3 4

Читайте більше

Особливості системи податкових пільг в оподаткуванні доходів фізичних осіб
Система оподаткування доходів фізичних осіб є регулятором взаємовідносин між державою та громадянами - платниками податків. В умовах соціальної диференціації населення, що об’єктивно супроводжує функціонування економіки на ринкових засадах, особливої гостроти набувають питання, пов’язані ...

Шляхи підвищення фінансової стійкості ТзОВ «Імперія жирів»
фінансовий стійкість прибуток рентабельність Одним з найбільш суттєвих наслідків переходу України до ринкової економіки стала поява нових механізмів господарювання, які ґрунтуються на принципах повної економічної самостійності підприємств, мінливості зовнішнього середовища, а також високої інт ...