Меню сайта

Порядок формування чистого прибутку

Економічно обґрунтована система розподілу прибутку в першу чергу повинна гарантувати виконання фінансових зобов'язань перед державою й максимально забезпечити виробничі, матеріальні й соціальні потреби підприємства.

Об'єктом розподілу є оподатковуваний прибуток підприємства. Під його розподілом розуміється направлення прибутку в бюджет і по статтях використання на підприємстві. Законодавчо розподіл прибутку регулюється в тій його частині, яка надходить у бюджети різних рівнів у вигляді податків і інших обов'язкових платежів. Визначення напрямків витрати прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, структури статей його використання перебуває в компетенції підприємства.

При розподілі прибутку підприємства необхідно враховувати основні принципи розподілу, які можна сформулювати в такий спосіб:

. Прибуток, одержуваний підприємством у результаті господарської й фінансової діяльності, розподіляється між державою й підприємством як господарюючим суб'єктом.

. Прибуток акумулюється у відповідних бюджетах ( у цей час у місцевих бюджетах) у вигляді податку на прибуток, порядок обчислення й сплати якого в бюджет установлюється законодавчо й ставка якого не може бути довільно змінена.

. Величина прибутку підприємства, що залишається в його розпорядженні після сплати податків, не повинна знижувати його зацікавленості в росту обсягу виробництва й поліпшенні результатів виробничо-господарської діяльності.

. Прибуток, що залишився в розпорядженні підприємства, у першу чергу повинна направлятися на нагромадження, що забезпечує його подальший розвиток, і тільки в іншій частині - на споживання.

. Розподіл чистого прибутку повинний відображати процес формування фондів і резервів підприємства для фінансування потреб проведення й розвитку соціальної сфери.

У сучасних умовах господарювання держава не встановлює яких-небудь нормативів розподілу прибутку, але через порядок оподаткування прибутку підприємства стимулює видатки на відтворення виробничих і невиробничих фондів, видатки на благодійні цілі, фінансування природоохоронних заходів, видатки по втримуванню об'єктів і установ соціальної сфери й ін.

Розподіл чистого прибутку - одне з напрямків внутрішньо-фірмового планування, значення якого в умовах ринкової економіки зростає. Порядок розподілу й використання прибутку на підприємстві фіксується в статуті підприємства. Основними видатками, фінансованими із прибутку, є видатки на розвиток проведення, соціальні потреби трудового колективу, на матеріальне заохочення працівників і благодійні цілі.

Перейти на сторінку: 1 2 

Читайте більше

Доходи місцевих бюджетів їх динаміка та тенденції розвитку
Курсова робота присвячена теоретико-правовим основам формування доходної частини місцевих бюджетів, аналізу формування та тенденції розвитку доходів місцевих бюджетів в Україні. Актуальність теми дослідження. Питання оптимізації формування доходів місцевих бюджетів та виявлення резерві ...

Сучасні форми та системи оплати праці
Робоча сила, як трактується в курсі економіки, - це сукупність фізичних і розумових можливостей людини, її здатність до праці. В умовах ринкових відносин «здатність працювати» робить робочу силу товаром. Але це не звичайний товар. Його відмінність від інших товарів складається в тому, що ...