Меню сайта

Попит на гроші та його складові

Грошовий ринок забезпечує баланс між попитом та пропозицією на всі фінансові інструменти. Попит на гроші -запас грошей, який прагнуть мати в своєму розпорядженні економічні суб’єкти. Тобто попит на гроші є багатство ліквідних фондів.

Попит на гроші MD = f( rM2; rB; rE; rWn ), тобто попит індивідуума на гроші MD є функція від норми відсотка на гроші: в строкових депозитах (rM2); в облігаціях (rB); в акціях (rE); інші форми багатства (rWn). Попит на гроші формується як трансакційний попит ( попит на гроші для операцій) і попит на гроші як на актив ( для накопичення купівельної спроможності ).

Трансакційний попит - є попит для обслуговування всіх видів угод в економіці. Виходячи з рівняння Фішера, попит на гроші можна подати MD = PY/V, або ж попит на гроші можна записати у вигляді кембриджського рівняння M = K*P*Q, де К - коефіцієнт заощадження К = 1/V.

Трансакційний попит змінюється зі зміною ВВП.

Спекулятивний попит на гроші пов'язаний зі заощадженням у формі готівки або ін. активів ( облігацій, акцій, золота, нерухомості ). Спекулятивний попит на гроші - це певний резерв грошей, за допомогою якого прагнуть застрахувати себе від можливих витрат. Реальні грошові запаси (M/p)D = L*i, де i - відсоткова ставка, L - вартість активів. Підвищення відсоткової ставки за активами зменшує спекулятивний попит на гроші.

Чим вищий темп інфляції, тим нижчий буде рівень реального попиту на гроші.

Читайте більше

Податкова система в Україні
Подальший розвиток України значною мірою залежить від ефективності фінансової стратегії, яка забезпечує підвищення добробуту населення, виконання державою своїх обов’язків та функцій. Адже стабільність і економічний розвиток держави залежать від її податкової політики. Однією з основних ...

Аналіз відносних показників фінансової стійкості ТзОВ «Імперія жирів»
Поряд з абсолютними показниками в процесі аналізу необхідно розглянути відносні показники (коефіцієнти) фінансової стійкості ТзОВ «Імперія жирів». Для цього нами було виділено ряд показників, які найбільш повно дозволяють визначити рівень фінансової стійкості, характеризують структуру джерел фін ...