Меню сайта

Характеристика міжнародних валютно-кредитних установ

Міжнародні фінансові інститути поділяються на дві групи: всесвітні та регіональні. До всесвітніх відносяться Міжнародний валютний фонд (МВФ), група Світового банку та Банк міжнародних розрахунків. Регіональні створюються за континентальною ознакою: Європейський банк реконструкції та розвитку; Азіатський банк розвитку: Африканський банк розвитку; Міжамериканський банк розвитку та ін.

МВФ-провідний фінансовий інститут, який має спеціальний статус установи ООН, Створений 1947р.Капітал МВФ формується за рахунок внесків країн-членів фонду. Внесок у країни-

,3 млн SDR

% вноситься у вільно конвертованій валюті, 75%- в національній.

Внесок кожної країни є її квотою.Діяльність МВФ має 3 напрями:

) кредитування

)регулювання валютних взаємовідносин

) постійний нагляд и спостереження

Кредитування МВФ передбачає допомогу перед:

вирівнюванням платіжного балансу

компансацією фінансування

допомога найбіднішим країнам

Механізм кредитування полягає в тому, що МВФ продає необхідній країні валюту за її національну. Обсяги кредитування залежать від:

резервної

кредитної частки

Резервна частка-25% квоти країни вноситься в іноземній валюті.В межах цієї суми держава отримує кредит без плати % і комісійних за першою вимогою.Кредитна частка становить повну величину квоти даної країни.Ця сума ділиться на 4 рівні частини-транши.Країна може отримати кредит в розмірі 25% її квоти.

Другою за значенням у системі міжнародних фінансів є група Світового банку, яка включає до свого складу чотири міжнародні фінансові інститути:

Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР);

Міжнародну асоціацію розвитку;

Міжнародну фінансову корпорацію

Агентство з гарантування багатосторонніх інвестицій.

Кредити видаються на період до 20 років під гарантією уряду при умові наявності 30% власних засобів.

Банк міжнародних розрахунків є першим в історії міжнародним фінансовим інститутом. Основне завдання банку полягає у налагодженні співробітництва між центральними банками провідних країн світу та здійснення розрахунків між ними. Банк забезпечує також здійснення розрахунків між країнами, що входять до Європейської валютної системи. Він виконує депозитно-кредитні функції, здійснює валютні операції та операції на фондовому ринку.

Європейський банк реконструкції та розвитку-створений 1990р, спрямовує 60% кредитів у приватний сектор і 40%- у державний.

Завдання2

.3)4)

.2)

.

.в)

.в)

.

. б )г)

. а) г)

.б)

.а) г)

Читайте більше

Світові фінансові кризи та їх вплив на фінансову безпеку держави
Досвід сьогоднішньої світової кризи підтверджує той факт, що жодна країна не застрахована від кризи, адже постраждали навіть ті країни, фінансові моделі яких вважалися еталоном досконалості. Світова фінансова та економічна криза зумовила виникнення цілого кола проблем та, послабленням фі ...

Кредитування підприємств та забезпечення кредитів
В своїй дипломінй роботі ми звернулися до теми “Кредитування підприємств та забезпечення кредитів “ через її велику актуальність в умовах становлення ринкових відносин в Україні. Основною проблемою підприємництва для нашого економічного середовища є відсутність оборотних коштів при ...