Меню сайта

Аналіз імовірності банкрутства підприємства за 2008-2010 рр.

Для успішного господарювання на ринкових засадах суттєво важливим є можливість оцінки ймовірності банкрутства суб'єктів підприємницької та іншої діяльності. В Україні, де протягом багатьох десятиріч панувала позаринкова система господарювання, що виключала офіційне визнання банкрутства як економічного явища, нема загальновизнаної вітчизняної методики визначення ймовірності банкрутства суб'єктів господарювання.

Проведемо аналіз імовірності банкрутства ПАТ “Могилів -Подільський завод газового устаткування та приладів” відповідно до вітчизняної методики за допомогою визначення економічного показника поточної платоспроможності підприємства. За формулою (1.7) розрахуємо даний показник:

2008 р.:;

р.:;

р.: .

Оскільки значення показника поточної платоспроможності є від’ємним, це говорить про існування ознак неплатоспроможності підприємства, тобто для детальнішого аналізу розрахуємо коефіцієнт покриття за формулою (1.8):

р.: ;

р.: ;

р.: .

Розрахуємо коефіцієнт забезпечення власними засобами за формулою (1.11):

р.: ;

р.: .

р.: ;

Отже, як бачимо, на підприємстві, як і у 2008 р., так і у 2009-2010 рр. присутні ознаки критичної неплатоспроможності, які відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, адже мають місце ознаки поточної неплатоспроможності, коефіцієнт покриття (Кп) менше його нормативного значення,але в 2010 році,ми спостерігаємо збільшення цього коефіцієнта до нормативного значення,а коефіцієнт забезпечення власними засобами (Кз) більше його нормативного значення - 0,1 відповідно. Можна сказати, що ситуація покращилася у 2010 р. в порівнянні з 2008-2009 рр., значення показника поточної платоспроможності взагалі та коефіцієнта покриття в 2010 р. порівняно з 2009 р. покращилась.

Проведемо також аналіз імовірності банкрутства ПАТ “Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів” відповідно до західних методик.

З цією метою на підставі даних фінансової звітності за 2008, 2009, 2010 роки ми, в першу чергу, розрахуємо відповідно за формулами (1.12-1.15) початкові дані за два роки для прогнозування банкрутства підприємства за моделлю Тафлера:

2008 р.: ; 2010 р.:;

р.: 2010 р.:

р.: 2010 р.:

р.: 2010 р.:

р.: ;

р.:

р.:

р.:

Отже, ми отримали значення фінансових коефіцієнтів і тепер можемо для оцінки імовірності фінансової кризи за формулою (1.5) визначити інтегральний показник:

;

;

.

Тобто, як бачимо, відповідно до моделі Тафлера Z > 0,3 у 2008, 2009 та 2010 роках, що свідчить, що у підприємства непогані довгострокові перспективи .

Тепер розрахуємо відповідно за формулами (1.16-1.19) початкові дані за три роки для прогнозування банкрутства підприємства за моделлю Ліса:

р.: ; 2009 р.:;

р.: 2009 р.:

Перейти на сторінку: 1 2 3 4

Читайте більше

Фінансування санації за рахунок зовнішніх джерел
У процесі становлення ринкових відносин в Україні всі ланки фінансової системи опинилися у глибокій кризі. На межі банкрутства перебуває сьогодні багато підприємств, які не мають змоги вчасно виконувати свої зовнішні та внутрішні зобов’язання. Існування будь-якої незамкнутої системи пере ...

Особливості державного фінансового контролю з фінансової та бухгалтерської звітності на прикладі Кіровоградської обласної лікарні
В умовах реалізації адміністративної реформи в Україні здійснюється безперервний пошук шляхів удосконалення форми та змісту державного управління. Порушуються питання не тільки стосовно оптимізації структури тих чи інших державних інституцій, а й переглядаються механізми організації держа ...