Меню сайта

Містика п’ятисот гривень

"Если Украиной будут руководить не патриоты Украины, которые руководствуются украинской национальной идеей, а люди, которые руководствуются совсем другими уставами, которые подчиняются не воле украинской нации и не Верховной Раде, а кому-то другому, то понятно, что Украина будет разваливаться, а не строиться", - подчеркнул Левко Лукьяненко.

Символи масонства оточували майбутнього голову Нацбанку України рівно п’ять років, стільки часу він провів на Кубі у 1980-х роках працюючи радником міністра Національного банку Куби. Саме він підписав до друку 500 гривень з масонським знаком.

На запропонованому ескізі Василя Лопати, крім самого Сковороди читаючого книгу, були зображені лист паперу, перо із чорнильницею і свіча. Але там нема «Всевидячого ока». Втім, купюра Василя Лопати не була схвалена. Розробка нового дизайну п’ятиста гривень була розпочата у лютому 2006 року. Її затверджували дев’ять місяців.

Можливо, масонський знак або «Промениста дельта» був скопійований з американської доларової банкноти (таблиця 1). Однозначної думки щодо виникнення на доларовій банкноті цього знаку немає. Але є багато припущень. Саме ймовірне з них, що за цим стояв віце-президент США Генрі Уоллес, котрий був членом ложі масонів. Він і запропонував цей варіант президенту Теодору Рузвельту. Рузвельт погодився, тому що він нібито був сам одним із «найвідоміших масонів».

Таблиця №1 «Масонські знакі на гривні та доларі»

«Всевидяче око»

Ліворуч від будинку розміщене графічне зображення авторського малюнка Григорія Сковороди до його бесіди Observatorium Specula, зміст якої взагалі не ясний. Ясно одне - букви альфа, бета й омега означають у Сковороди щось, що існує до початку життя (альфа), щось, що залишається після закінчення життя (омега), і саме життя (бета-кручена).

На звороті однодоларової американської купюри всюди домінує містичне масонське число13. 13 сходинок у єгипетської піраміди, американський орел тримає щит з 13 смугами, у його правій лапі - символ масонства - гілку акації з 13 листами й 13 квітами, у лівій його лапі - символ війни - пучок з 13 стріл, у дзьобі орла - стрічка з масонським гаслом «Єдність у різноманітті», над орлом панує шестикінечна зірка Давида з 13 масонських пентаграм (п'ятикутних зірок).

Зрозуміло одне, з 15 вересня 2006 року на кожного власника п’ятиста гривень дивиться око у трикутнику. Жодна українська банкнота, випущена до цього, не натякала на масонське братство.

Висновок: Отже, походження масонського знаку на грошовій купюри п’ятисот гривень залишається загадкою,але ми можемо стверджувати ,що присутність такого символу на гривні ніяк не впливає на її «зовнішній вигляд» та економічну стабільність.

Перейти на сторінку: 1 2 

Читайте більше

Основні напрямки реалізації видатків державного бюджету України
Бюджет та бюджетна система загалом відноситься до тієї сфери суспільного життя, що безпосередньо стосується інтересів всіх і кожного. В бюджеті будь-якої країни відбиваються важливі економічні, соціальні, політичні проблеми життя суспільства і людини. Актуальність обраної для дослід ...

Страхування відповідальності позичальників за неповерненя кредиту
У взаємному зв’язку між кредитором і позичальником предмет їх спільного інтересу - кредит – породжує різні правничо-економічні ситуації: для боржника – зобов‘язання повернути позичені ресурси , а для кредитора право вимагати їх повернення у попередньо узгоджених обсязі і терміні. Неви ...