Меню сайта

Аналіз особливостей фінансування дефіциту державного бюджету в Україні

Джерело

: http://www.minfin.gov.ua

Рис. 5

. Питома вага Внутрішнього державного боргу у ВВП (тис. грн.)

Виходячи з вищенаведених даних можна зробити висновок, що не зважаючи на вдалий початок року для бюджету протягом періоду 2007 - 2010 рр. тенденція показує, що протягом вказаного періоду питома вага сукупного Внутрішнього боргу постійно зростає. Причиною такого розвитку бюджетної системи є надмірний політичний вплив і нездатність влади до організаційного підходу у вирішенні питань планування бюджету.

2.

Аналіз формування зовнішнього державного і гарантованого державою боргу дає можливість зробити певні узагальнення щодо стану боргової політики, а також розробити певні пропозиції щодо підвищення ефективності управління борговими зобов’язаннями держави.

Станом на 1 січня 2008 року обсяг зовнішнього боргу України склав 69 937 389,22

тис. грн. та становив 9,7%

ВВП. Відповідно питома вага в Загальній сумі державного та гарантованого державою боргу склала 78,8%. Зовнішній державний та гарантований державою борг збільшився на 3.981.817,77тис. грн.

(8,04%

). Збільшення зовнішнього боргу за 2007 рік пов’язано в основному з випуском облігацій зовнішньої державної позики 2007 року для фінансування державного бюджету.

За 2008 рік сума зовнішнього боргу України склала 142 742 872,98

тис. грн. що вдвічі перевищує відповідний показник попереднього року та становить 15% ВВП Питома вага в Загальній сумі державного та гарантованого державою боргу склала 75,3%. Зовнішній державний та гарантований державою борг збільшився в основному за рахунок зростання курсів іноземних валют до гривні.

Станом на 31 грудня 2009 року обсяг Зовнішній державний та гарантований державою борг державою боргу склав 196 379 817,51тис. грн. Ріст боргу склав 53 636 944,53 тис. грн. або 27,3% темп росту. Збільшення обсягу боргових зобов’язань відбулося в основному за рахунок отримання другого траншу позики Міжнародного валютного фонду (на суму 36,9 млрд. грн.) та зростання курсів іноземних валют до гривні (на суму 3,0 млрд. грн.)

За січень 2010 року Зовнішній державний та гарантований державою борг зменшився на 1 093 285,52 тис. грн. і становив 195 286 531,99

тис. грн. проте сума державного та гарантованого державою боргу України збільшилася у гривневому еквіваленті на 26.010,36 тис. грн. (0,01%)в основному, за рахунок перевищення надходження коштів від випуску облігацій внутрішньої державної позики над погашенням державного внутрішнього боргу.

Рис. 6

. Питома вага Зовнішнього державного боргу у ВВП (тис. грн.)

Тепер порівняємо питому вагу загального Державного боргу у ВВП:

Рис. 7

. Питома вага Державного боргу у ВВП.

Аналізуючи державний прямий та гарантований зовнішній борг України за останні декілька років на основі статистичних даних Міністерства Фінансів України, я зосередив свою увагу не лише на загальному зростанні суми боргу як зовнішнього так і внутрішнього, але й зростанні питомої ваги Державного боргу у ВВП України. Цей показник є надзвичайно важливим у плануванні бюджету тому повинен обов’язково враховуватися.

Перейти на сторінку: 1 2 3 

Читайте більше

Iнвестицiйнi ризики та iх оцiнка
Зіткнення з різноманітними ризиками – звичайна загроза для будь-якого інвестора в умовах сучасної ринкової економіки. Здебільшого, вкладаючи свої кошти в виробництво тих чи інших товарів чи послуг, інвестор не може мати цілковитої впевненості в суспільному визнанні резуль ...

Механізм економічного зростання в ринковій економіці
За досить короткий проміжок часу, що минув з моменту оголошення України незалежною державою, вона стикнулася з безліччю проблем, що зачепили практично усі сфери суспільного життя країни. Та найголовнішою проблемою сучасної України, я вважаю, є її теперішній економічний стан. Макро ...