Меню сайта

Контрольні повноваження Державної контрольно-ревізійної служби України як повноправного учасника бюджетного процесу в Україні

Державній фінансовій інспекції України відводиться особлива роль при здійсненні державного фінансового контролю.

Державна фінансова інспекція України (Держфінінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.

Держфінінспекція України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України.

До системи органів Державної фінансової інспекції України належать:

Державна фінансова інспекція України;

Державної фінансової інспекції в АР Крим;

Державної фінансової інспекції в областях;

Державної фінансової інспекції в містах Києві та Севастополі;

органи Державної фінансової інспекції в районах, містах або міжрайонні, об’єднані в районах та містах.

Повноваження органів Державної фінансової інспекції України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства закріплені Бюджетним Кодексом України.

Державна фінансова інспекція України щомісячно надає Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та Міністерству фінансів України звіти про узагальнені результати контролю за дотриманням бюджетного законодавства.

Повноваження Державної фінансової інспекції України у сфері державного фінансового контролю реалізуються через проведення: державного фінансового аудиту; ревізії (інспектування); перевірки державних закупівель; тощо.

Читайте більше

Фактори, що впливають на рівень фінансової стійкості підприємства
На фінансову стійкість підприємства впливає ціла низка чинників. З метою управління окремими з них, посилення чи послаблення їх впливу на фінансову стійкість підприємства їх можна об’єднати в групи залежно від рівня виникнення та ступеня значущості (рис. 1.1) [14]. Рисунок 1.1 - Види ф ...

Експорт та імпорт капіталу
Актуальність теми. Кожна країна володіє певними інвестиційними ресурсами, що склада­ються з її власних (національних) та іноземних інвестицій. Ці ресурси можуть використовуватися як для внутрішнього, так і для зарубіжного інвестування. напрямком руху інвестиційних ресурсів пов'язані поня ...