Меню сайта

Складання графіків повернення довгострокових кредитів

Сума кредиту зазвичай повертається поступово впродовж його строку. Розрізняють два способи погашення кредиту:

)періодичними внесками;

)«амортизаційне» (поступова виплата рівномірними внесками).

Погашення періодичними внесками. У такий спосіб основну суму кредиту виплачують протягом усього строку кредиту, однак порядок погашення такий, що по закінченні строку від суми кредиту залишається досить значна частка, що підлягає погашенню.

Проценти нараховуються виходячи з величини початкового на поточний рік балансу боргу.

Кредит може бути погашений рівними внесками. Процент виплачується за непогашеною частиною боргу, тому погашення основної суми боргу та процента зменшується в міру того, як спливає строк кредиту. Внески з погашення основної суми не змінюються.

«Амортизаційне» погашення кредиту. У разі такого погашення кредиту основну суму кредиту виплачують поступово протягом строку кредиту. Платежі здійснюють рівними сумами регулярно (як правило, щомісяця, щокварталу або раз на півроку), і вони включають певну частину суми кредиту та процент.

Разом із останнім внеском суму кредиту погашають. Цей принцип використовують при іпотечному кредиті. Багато хто із західних кредитних інвесторів використовує цю схему як базовий графік повернення боргу підприємством-позичальником.

Оскільки сумарні процентні виплати за другою схемою істотно менші, може здатися, що такий графік вигідніший. Насправді ж обидві схеми однакові за суттю взаємовідносин між кредитором і позичальником.

Читайте більше

Аналіз фінансового стану торгового підприємства ТОВ Агрохімресурс
Фінансовий стан є важливою характеристикою фінансової діяльності підприємства. Він визначає конкурентоспроможність підприємства і його потенціал в діловому партнерстві, є гарантом ефективної реалізації економічних інтересів усіх учасників фінансових відносин : як самого підприємства, так ...

Шляхи підвищення фінансової стійкості ТзОВ «Імперія жирів»
фінансовий стійкість прибуток рентабельність Одним з найбільш суттєвих наслідків переходу України до ринкової економіки стала поява нових механізмів господарювання, які ґрунтуються на принципах повної економічної самостійності підприємств, мінливості зовнішнього середовища, а також високої інт ...