Меню сайта

Складання графіків повернення довгострокових кредитів

Сума кредиту зазвичай повертається поступово впродовж його строку. Розрізняють два способи погашення кредиту:

)періодичними внесками;

)«амортизаційне» (поступова виплата рівномірними внесками).

Погашення періодичними внесками. У такий спосіб основну суму кредиту виплачують протягом усього строку кредиту, однак порядок погашення такий, що по закінченні строку від суми кредиту залишається досить значна частка, що підлягає погашенню.

Проценти нараховуються виходячи з величини початкового на поточний рік балансу боргу.

Кредит може бути погашений рівними внесками. Процент виплачується за непогашеною частиною боргу, тому погашення основної суми боргу та процента зменшується в міру того, як спливає строк кредиту. Внески з погашення основної суми не змінюються.

«Амортизаційне» погашення кредиту. У разі такого погашення кредиту основну суму кредиту виплачують поступово протягом строку кредиту. Платежі здійснюють рівними сумами регулярно (як правило, щомісяця, щокварталу або раз на півроку), і вони включають певну частину суми кредиту та процент.

Разом із останнім внеском суму кредиту погашають. Цей принцип використовують при іпотечному кредиті. Багато хто із західних кредитних інвесторів використовує цю схему як базовий графік повернення боргу підприємством-позичальником.

Оскільки сумарні процентні виплати за другою схемою істотно менші, може здатися, що такий графік вигідніший. Насправді ж обидві схеми однакові за суттю взаємовідносин між кредитором і позичальником.

Читайте більше

Оцінка і аналіз фінансового стану ВАТ Чернігівська макаронна фабрика
Розвиток ринкових відносин в Україні обумовлює пріоритетне місце в бізнесі фінансового управляння, складовою частиною якого є аналіз фінансового стану підприємства. В сучасних умовах кожний господарюючий суб’єкт незалежно від виду основної діяльності і форми власності повинен реально оці ...

Фактори, що впливають на рівень фінансової стійкості підприємства
На фінансову стійкість підприємства впливає ціла низка чинників. З метою управління окремими з них, посилення чи послаблення їх впливу на фінансову стійкість підприємства їх можна об’єднати в групи залежно від рівня виникнення та ступеня значущості (рис. 1.1) [14]. Рисунок 1.1 - Види ф ...