Меню сайта

Характеристика доходів державного бюджету

Державні доходи - це грошові взаємини, які складаються між державою й фізичними особами в процесі витягу й акумуляції частини вартості ВВП у загальнодержавний фонд ( бюджет) з метою їхнього подальшого використання цих коштів, тобто для виконання державою своїх функцій.

Таким чином, об'єктом цих взаємин є валовий внутрішній продукт (ВВП).

Склад доходів державного бюджету визначається бюджетним Кодексом України й законом України про державний бюджет на майбутній рік.

Починаючи з 2000 року, державний бюджет розділений на дві складові частини - загальний фонд і спеціальний фонд.

Загальний фонд включає всі доходи бюджету крім тих, які призначені для зарахування в спеціальний фонд, як правило загальний фонд наповнюється за рахунок надходження податків і інших платежів.

Спеціальний фонд бюджету включає бюджетні призначення на видатки за рахунок конкретно певних джерел надходжень, гранди або подарунки (з розрахунком вартості), отримані розпорядниками бюджетних коштів на конкретні цілі.

Бюджетна класифікація України застосовується для проведення контролю фінансової діяльності органів державної влади, органів влади Автономної республіки Крим, органів місцевого самоврядування інших розпорядників бюджетних коштів, проведення необхідного аналізу доходів і видатків.

Бюджетна класифікація складається із чотирьох розділів:

)класифікація доходів бюджету;

)класифікація видатків (у тому числі кредитування без обліку погашення) бюджету;

)класифікація фінансування бюджету;

)класифікація державного боргу.

Перший розділ - це класификация «Доходів бюджету» визначає структуру доходів бюджету й складається з:

v податкових надходжень;

v неподаткових надходжень;

v доходів від операцій з капіталом;

v офіційних трансфертів;

v державних цільових фондів.

Другий розділ визначає класифікацію видатків бюджету, вона складається з функціональної, відомчої й економічної структури.

Функціональна структура складається з 24 розділів і відповідає основним напрямкам державної діяльності по всіх галузях.

Економічна структура характеризує видатки державних і місцевих бюджетів на капітальні й поточні витрати. Відомча структура визначає видатки відомств, міністерств, керувань.

Третій розділ «Фінансування бюджету» позначає обсяг внутрішнього й зовнішнього фінансування бюджету.

Четвертий розділ класифікує державний борг як структури внутрішнього й зовнішнього боргу.

Читайте більше

Управління грошовими потоками на підприємствах АПК (на прикладі сільськогосподарських підприємств ДПДГ Черкаське і СТОВ Перемога)
Актуальність теми визначається гострою необхідністю оптимізації грошових потоків сільськогосподарських підприємств у сучасних умовах. Значна частина кардинальних заходів, здійснених Урядом, мала не так економічний, як політичний характер, що не завжди себе виправдовувало. Непослідовніст ...

Аналіз абсолютних показників фінансової стійкості ТзОВ «Імперія жирів»
Оцінка фінансової стійкості є важливим показником фінансового стану будь-якого підприємства, адже цей показник характеризує стан активів (пасивів) підприємства, що гарантує постійну платоспроможність та може вчасно розраховуватись за своїми боргами та зобов'язаннями. Узагальнюючим показником ф ...