Меню сайта

Шляхи вдосконалення фінансового стану ВАТ «ПМК-68» та заходи щодо оптимізації фінансових результатів його діяльності

Спостерігається позитивна динаміка до зростання всіх коефіцієнтів ліквідності. Коефіцієнт поточної ліквідості зростає у 2010 році на 0,17 грн/грн або 19,54%, на його збільшення вплинуло зменшення поточних зобовязань у 2010 році. Коефіцієнт швидкої ліквідності у 2010 році зростає на 0,15 грн/грн або 18,99% на що вплинуло зменшення поточних зобовязань. Коефіцієнт абсолютної ліквідності у 2010 році на 0,0342 грн/грн , на його зростання вплинуло збільшення грошових коштів та їх еквівалентів та зменшення поточних зобовязань.

За допомогою параметричного аналізу ми дійшли висновку що різко збільшилися джерела власних коштів на 5698 тис.грн або 1642,07%, зменшилися у 2010 році сума позикових коштів на 2466 тис.грн. або 28,87%. Збільшилася валюта балансу на 3232 тис.грн. або 36,36% . Також різко зросли власні оборотні кошти на 1309 тис.грн. Проаналізувавши всі коефіцієнти фінансової стійкості ми можемо зробити висновок що всі вони знаходяться в межах норми та спостерігається їхня позитивна динаміка.

Також ми спостерігаємо зростання прибутку від всіх видів фінансових результатів, що є досить позитивним для підприємства.

За результатами розрахунку у 2010 році відслідковується позитивна динаміка до зростання рентабельності підприємства (активів), рентабельності оборотних активів, рентабельності продукції (товарів, робіт, послуг), валової рентабельності продажу продукції(товарів, робіт, послуг) та негативна динаміка до зниження рентабельності власного капіталу, рентабельності господарської діяльності, чистої рентабельності продукції (товарів, робіт, послуг).

Оскільки на ВАТ «ПМК-68» виявлено за досліджувані періоди прибуток , але підприємство знаходиться в кризовому фінансовому стані, тому були запропоновані заходи для подальшої підтримки та вдосконалення його фінансового стану, розроблені рекомендації щодо недопущення збитків.

Отже, удосконалення фінансового стану підприємства можливе шляхом підвищення результативності розміщення та використання ресурсів підприємства, також за рахунок збільшення вхідних та зменшення вихідних грошових потоків. Збільшення грошових коштів можна забезпечити за рахунок реалізації зайвих виробничих і невиробничих фондів, здачі їх в оренду.

Зростання прибутку повинно забезпечуватися шляхом максимізації виручки від реалізації продукції, надання послуг і мінімізації всіх без винятку виробничих витрат в кожній одиниці кінцевих результатів діяльності підприємства.

Отже, підприємству необхідно і надалі використовувати запропоновані заходи, а саме:

проводити реструктуризації активів підприємства;

продовжувати процес нагромадження власних обігових коштів;

застосувати сукупність заходів, пов'язаних зі зміною структури та складу активів балансу;

створювати багатопрофільні конкурентоспроможні та комбіновані підрозділи, які окрім основних функцій, надаватимуть населенню різноманітні послуги;

використовувати методи і прийоми економічного аналізу при оцінці ефективності господарської діяльності та прийнятті оптимальних управлінських рішень;

підвищувати ефективність використання фінансових ресурсів.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 

Читайте більше

Фондовий ринок Казахстану
Фондовий ринок займає особливе місце в загальній системі ринкової економіки кожної країни. Фондовий ринок - це загальна назва цілої системи ринків фінансових ресурсів. На сучасному етапі фондовий ринок займає важливе місце в системі економічних відносин як в середині країни так і поза нею ...

Основи роботи органів Пенсійного фонду України на прикладі його управління в Великоновосілківському районі
Найважливішою функцією держави є пенсійне забезпечення населення, яке забезпечується шляхом надання соціальних послуг населенню. Тому об’єктом дослідження є діяльність УПФУ в Великоновосілківському районі. Мета професійного тренінгу - це застосувати теоретичні знання, які були отримані ...