Меню сайта

Аналіз даних інвестицій по дніпропетровській області щодо надходження іноземних інвестицій

Обсяг іноземних інвестицій у Дніпропетровську область станом на жовтень 2011 р. перевищує 8 млрд дол. Про це губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул повідомив під час колегії облдержадміністрації, підводячи підсумки соціально-економічного розвитку регіону за 2011 рік, передає прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації.

"Усі ключові показники соціально-економічного розвитку області за 10 місяців перевиконано. Дніпропетровщина впевнено посідає першість серед регіонів України з залучення прямих іноземних інвестицій в економіку області - у жовтні їх обсяг перевищив 8 млрд доларів. Довіра інвестора - це за європейськими стандартами державного управління головний маркер успішності діяльності влади і головна передумова для стійкого економічного зростання та покращення добробуту громадян. Знаково, що відчутне зростання відбувається в рамках кластерів розвитку сільського господарства й будівництва, а також в таких галузях з високою доданою вартістю, як машинобудування та легка промисловість", - сказав Вілкул.

Обсяги промислового виробництва в області у січні-жовтні зросли на 5,9%. Найбільше зростання в машинобудуванні - на 30%, легкій промисловості - на 21,2%, випуску неметалевої мінеральної продукції - на 17,7%, обробці деревини - на 17,4%, виробництві харчових продуктів - на 7,3%. Обсяги надходжень податків та зборів до зведеного бюджету області за 10 місяців цього року зросли в 1,4 рази, експорт товарів за 9 місяців - на 34,5%.

В економіку України іноземними інвесторами за 9 місяців 2011 р. направлено 4 млрд 742,1 млн. дол.прямих інвестицій (акціонерного капіталу) <http://www.rbc.ua/rus/top/show/inostrannye-investitsii-v-ekonomiku-ukrainy-za-9-mesyatsev-15112011123300>.

Майже всі прямі іноземні інвестиції в економіку Дніпропетровської області надходять з країн Європейського Союзу.

"94% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку Дніпропетровської області надійшло саме з країн Європейського Союзу", - зазначив губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул під час зустрічі з виконавчим директором Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА) Ганною Дерев'янко.

Тому, з його слів, зустріч з керівництвом Європейської Бізнес Асоціації, яка об'єднує близько 900 компаній і є провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні, - важливий крок у розвитку конструктивних відносин між владою та експертами інвестиційного ринку.

Олександр Вілкул підкреслив, що в обласної влади і ЕBА спільна мета - розвиток економіки і поліпшення інвестиційного клімату.

Говорячи про дебюрократизацію та боротьбу з корупцією як про пріоритетні напрями, губернатор зазначив, що у всіх містах і районах області створено 35 дозвільних центрів, що надають послуги в режимі "єдиного вікна". Органи державної влади та місцевого самоврядування об'єднані в єдину електронну мережу, що дає можливість використовувати електронний документообіг і контроль за роботою органів влади в режимі он-лайн через електронну систему "Відкрита влада".

Зі слів Олександра Вілкула, основна перевага Дніпропетровщини - комфортні умови для ведення бізнесу. Наприклад, за обсягами реалізованої продукції на душу населення Дніпропетровська область займає перше місце в Україні. За 2011 рік промислові підприємства регіону збільшили свій прибуток втричі - до трьох мільярдів 750 млн. дол.

Перейти на сторінку: 1 2

Читайте більше

Оподаткування підприємства
Податки є необхідною ланкою економічних відносин в суспільстві з моменту виникнення держави. Теорія оподаткування оформилася в останній третині вісімнадцятого століття. Її творцем можна назвати шотландського економіста і філософа А. Сміта. З одного боку наука про податки - окрема галуз ...

Державний бюджет і бюджетна політика
Із визначенням України самостійною ринковою орієнтованою державою з усією важливістю постають проблеми створення і функціонування власної бюджетної системи, що передбачають: · виділення ланок бюджетної системи; · наповнення бюджетів, розподіл податків і зборів між ...