Меню сайта

Аналіз даних інвестицій по дніпропетровській області щодо надходження іноземних інвестицій

Обсяг іноземних інвестицій у Дніпропетровську область станом на жовтень 2011 р. перевищує 8 млрд дол. Про це губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул повідомив під час колегії облдержадміністрації, підводячи підсумки соціально-економічного розвитку регіону за 2011 рік, передає прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації.

"Усі ключові показники соціально-економічного розвитку області за 10 місяців перевиконано. Дніпропетровщина впевнено посідає першість серед регіонів України з залучення прямих іноземних інвестицій в економіку області - у жовтні їх обсяг перевищив 8 млрд доларів. Довіра інвестора - це за європейськими стандартами державного управління головний маркер успішності діяльності влади і головна передумова для стійкого економічного зростання та покращення добробуту громадян. Знаково, що відчутне зростання відбувається в рамках кластерів розвитку сільського господарства й будівництва, а також в таких галузях з високою доданою вартістю, як машинобудування та легка промисловість", - сказав Вілкул.

Обсяги промислового виробництва в області у січні-жовтні зросли на 5,9%. Найбільше зростання в машинобудуванні - на 30%, легкій промисловості - на 21,2%, випуску неметалевої мінеральної продукції - на 17,7%, обробці деревини - на 17,4%, виробництві харчових продуктів - на 7,3%. Обсяги надходжень податків та зборів до зведеного бюджету області за 10 місяців цього року зросли в 1,4 рази, експорт товарів за 9 місяців - на 34,5%.

В економіку України іноземними інвесторами за 9 місяців 2011 р. направлено 4 млрд 742,1 млн. дол.прямих інвестицій (акціонерного капіталу) <http://www.rbc.ua/rus/top/show/inostrannye-investitsii-v-ekonomiku-ukrainy-za-9-mesyatsev-15112011123300>.

Майже всі прямі іноземні інвестиції в економіку Дніпропетровської області надходять з країн Європейського Союзу.

"94% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку Дніпропетровської області надійшло саме з країн Європейського Союзу", - зазначив губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул під час зустрічі з виконавчим директором Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА) Ганною Дерев'янко.

Тому, з його слів, зустріч з керівництвом Європейської Бізнес Асоціації, яка об'єднує близько 900 компаній і є провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні, - важливий крок у розвитку конструктивних відносин між владою та експертами інвестиційного ринку.

Олександр Вілкул підкреслив, що в обласної влади і ЕBА спільна мета - розвиток економіки і поліпшення інвестиційного клімату.

Говорячи про дебюрократизацію та боротьбу з корупцією як про пріоритетні напрями, губернатор зазначив, що у всіх містах і районах області створено 35 дозвільних центрів, що надають послуги в режимі "єдиного вікна". Органи державної влади та місцевого самоврядування об'єднані в єдину електронну мережу, що дає можливість використовувати електронний документообіг і контроль за роботою органів влади в режимі он-лайн через електронну систему "Відкрита влада".

Зі слів Олександра Вілкула, основна перевага Дніпропетровщини - комфортні умови для ведення бізнесу. Наприклад, за обсягами реалізованої продукції на душу населення Дніпропетровська область займає перше місце в Україні. За 2011 рік промислові підприємства регіону збільшили свій прибуток втричі - до трьох мільярдів 750 млн. дол.

Перейти на сторінку: 1 2

Читайте більше

Механізм оподаткування банків (за матеріалами Вінницької філії ПАТ Кредитпромбанк)
На сьогодні існує необхідність у формуванні вітчизняної системи податкового менеджменту банку, удосконаленні його інструментарію, що забезпечить нарощення конкурентних переваг та ефективне функціонування банку. Проблеми функціонування системи оподаткування, питання податкового планува ...

Фінансування санації за рахунок зовнішніх джерел
У процесі становлення ринкових відносин в Україні всі ланки фінансової системи опинилися у глибокій кризі. На межі банкрутства перебуває сьогодні багато підприємств, які не мають змоги вчасно виконувати свої зовнішні та внутрішні зобов’язання. Існування будь-якої незамкнутої системи пере ...