Меню сайта

Фінансовий аналіз діяльності ЗАТ Кондитерська фабрика Харків’янка

Стабільність української кондитерської галузі сьогодні забезпечують дев’ять підприємств, такі як: «Рошен», «КОНТІ», «АВК», «Крафт Фудз Україна», «Полтавакондитер», КФ «Світоч», «Житомирські ласощі», корпорація «Бісквіт шоколад» та «Черкаська БФ», які виробляють понад дві третини всієї продукції. Ці компанії у попередні роки здійснювали значні інвестиції у модернізацію технологічних процесів, рекламну та маркетингову політику, логістику, енергозберігаючі технології та кадри, що дало їм змогу випускати.

Лідером національного ринку кондитерських виробів є кондитерська корпорація ROSHEN. Біля 25% всіх вітчизняних солодощів випускається на фабриках корпорації - Київській, Вінницькії, Маріупільській та Кременчуцькій.

Однією з провідних корпорацій на кондитерському ринку України є «Бісквіт-Шоколад».

Корпорація «Бісквіт-Шоколад» за 9 місяців поточного року отримала чистий прибуток в розмірі 470 млн. грн., що складає 117% до відповідного періоду минулого року. За підсумками трьох кварталів підприємства корпорації виробили 42,9 тис. т. кондитерських виробів, що дещо більше показника аналогічного періоду минулого року (42,8 тис. т). За 9 місяців корпорація реалізувала стільки ж продукції, як і 2009 року - 42,2 тис. т.

Таким чином, «Бісквіт-Шоколад» посідає четверте місце серед виробників солодощів в Україні. Корпорація "Бісквіт-Шоколад" об'єднує дві фабрики - АТЗТ "Харківська бісквітна фабрика" та ЗАТ "Кондитерська фабрика "Харків'янка".

Проведемо більш детальний аналіз "Кондитерська фабрика "Харків'янка" на основі даних її фінансової звітності за 2008 рік.

Сьогодні на фабриці працюють біля півтори тисячі робітників. Річне виробництво продукції складає 24 тисячі т за розрахункової потужності у 35 тисяч т. Це одна з небагатьох фабрик в Україні, що має повний цикл переробки како-бобів потужністю до 5 тисяч тон на рік. Какао-боби фабрика отримує від кращих постачальників Західної Африки - з Берега Слонової Кістки та Гани. Отримані боби очищують від домішок, обсмажують, подрібнюють і розділяють на какао крупку (м'якуш) та какао велу (оболонка). З какао крупки отримують какао терте, з якого, в свою чергу, за високої температури виділяють какао масло і какао макуху, з якої потім отримують какао порошок. Отримана сировина - какао терте, какао масло та какао порошок - надалі використовуються для виробництва основної маси кондитерських виробів.

Кондитерська фабрика "Харків'янка" має 5 головних виробничих цехів: карамельний, ірисо-цукерковий, шоколадно-цукерковий, шоколадний та борошняно-кондитерський.

Карамельний цех має 2 карамельні потоково-механізовані лінії і лінію з виробництва відливної карамелі нідерландської фірми ТС&С, на яких виготовляється широкий асортимент карамелі, а також лінію з виробництва багатошарових цукерок і батончиків з нуги. Основна сировина для виготовлення карамелі - цукор і патока, а для виробництва карамелі з різноманітними смаками та ароматами також використовуються фруктово-ягідне пюре, згущене молоко, какао продукти, горіхи, спирт, тощо.

Ірисо-цукерковий цех має 2 потоково-механізовані лінії безкрохмальної відливки нідерландської фірми ТС&С, що дають змогу виготовляти цукерки з помадними та комбінованими корпусами. Цех також має лінію з виробництва цукерок методом відливу в крохмаль з різноманітними корпусами - збивними, помадно-кремовими, фруктовими, помадними та желейними. Таким чином, в ірисо-цукерковому цеху виготовляється великий асортимент глазурованих цукерок різноманітної форми та ірису. До рецептури всіх помадних цукерок входить напівфабрикат - помада, що є дрібнокристалічною масою на основі цукру і патоки, а до рецептур різноманітних цукерок також додаються згущене молоко, фруктово-ягідне пюре, какао продукти, спирт, тощо. В цьому ж цеху на основі пектину виготовляються цукерки з желейними корпусами.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6

Читайте більше

Основні аспекти доцільності залучення корпоративних облігацій
Суттєву роль у формуванні фінансових ресурсів підприємства відіграють власні кошти. Проте фінансування діяльності лише за рахунок власного капіталу не завжди є не ефективним для підприємства. Тому доцільно є розглядати варіант залучення додаткових коштів за рахунок емісії корпоративних о ...

Прибуток та механізм його розподілу
Поняття прибутку в економічній системі існує у зв'язку з наявністю товарно-грошових відносин, появою і розвитком інституту власності, особливо приватної. Перші визначення прибутку збігалися зі значенням валового доходу, який за індивідуалістичною системою розподілу поділявся на три катего ...