Меню сайта

Фінансовий аналіз діяльності ЗАТ Кондитерська фабрика Харків’янка

Отже, на основі проведеного аналізу можна зробити висновок, що фабрика «Харків’янка» працює досить ефективно, про що свідчить зростання валюти балансу і чистого прибутку у звітному періоді порівняно з базовим. Але при цьому, для даного підприємства характерним є нестійкий фінансовий стан, про що свідчить порушення нормальної платоспроможності і виникнення необхідності додаткового фінансування. Значення розрахункових показників фінансової стійкості і платіжоспроможності станом на 31.12.2008 р. свідчать про те, що фінансовий стан ЗАТ «Кондитерська фабрика «Харків’янка» значною мірою підтримується за рахунок відстрочки виконанання зобов’язань, наданої з боку кредиторів - пов’язаних осіб.

Деяке настороження викликає і аналіз ліквідності підприємства. Так, набагато нижчими за рекомендоване значення виявились коефіцієнти абсолютної, поточної, загальної ліквідності та показник власної платоспроможності підприємства. При цьому спостерігалась негативна тенденція до зменшення величини цих показників у звітному періоді порівняно з базовим. Це викликає сумніви щодо спроможності підприємства своєчасно погасити свої зобов’язання.

Негативним явищем є також низькі значення показників рентабельності, що свідчить про неефективне використання ресурсів підприємства, їх низьку фондовіддачу.

На основі аналізу руху грошових коштів ми зробили висновки щодо зростання грошових надходжень від операційної діяльності та зростання видатків на інвестиційну діяльність (зокрема на розвиток виробництва шляхом придбання необоротних активів).

Отже, на основі проведеного анлізу ЗАТ «Кондитерська фабрика «Харків’янка» можна зробити висновок, що нестійкий фінансовий стан підприємства в значній мірі зумовлений кризовими явищами в економіці України та складнощами на ринках цукру та какао-продуктів. Проте, президент корпорації Алла Коваленко стверджує, що обсяги наявних замовлень дозволяють розраховувати на те, що за підсумками 2009 року натуральне виробництво буде забезпечено на рівні не нижче 2008 року, а обсяги чистого прибутку складуть біля 700 млн. грн.

Перейти на сторінку: 11 12 13 14 15 16 

Читайте більше

Програмно-цільовий метод управління місцевими бюджетами
Сучасний стан розвитку України і її окремих регіонів потребує поглибленого та прогнозованого розуміння ролі бюджету в економічній системі держави, у формуванні показників комплексної програми соціально-економічного розвитку окремого регіону та адміністративно-територіальної одиниці. До ...

Інформаційна система обліку і аналізу розрахунків з постачальниками і підрядниками
На сучасному етапі розвитку народного господарства проходить подальше вдосконалення управлінської діяльності підприємств. Зміни, які проходять в економіці України, потребують підвищення ефективності та якості управлінської праці. Це викликано всезростаючим науково-технічним прогресом, вп ...