Відповідь:
1) Гіпотеза - це перша частина фінансово-правової норми, яка визначає умови, за яких можуть виникати у громадян і організацій передбачені нормою юридичні права і обов’язки у галузі фінансової діяльності. Як правило, вона формується з використанням слова «якщо» або «у випадку». Якщо ці слова відсутні, то вони маються на увазі. Наприклад, у випадку зміни строків виконання обов’язків по сплаті податків, обов’язок по сплаті може бути забезпечений порукою.
) Диспозиція - є основою норми - це частина правової норми, яка вказує, якою повинна бути поведінка сторін фінансових відносин при наявності передбачених гіпотезою фактичних обставин. Містить вимоги норми, встановлює права, обов’язки суб’єктів фінансових відносин, завжди виражена в безумовно визначеній формі. Наприклад, стаття податкового закону визначає гіпотеза - умови за яких сплачується податок (наявність джерела доходів); диспозиція - приписує суб’єктам сплачувати податок.
) Санкція - це частина правової норми, що містить вказівку на міру державного примусу, яка може бути застосована до суб’єкта, що порушує диспозицію даної правової норми. До порушників фінансової дисципліни застосовуються фінансові санкції.
Зовнішні загрози фінансовій безпеці підприємств
Однією
із найважливіших складових економічної безпеки є фінансова безпека, без якої
практично неможливо вирішити жодне із завдань, що стоять перед підприємством.
Належна фінансова безпека, може гарантувати стабільне та максимально ефективне
функціонування підприємства та забезпечити розв ...
Механізм оподаткування банків
В
умовах ринкових відносин та насамперед в перехідний до ринку період податкова
система є одним з найважливіших економічних регуляторів, основою
фінансово-кредитного механізму державного регулювання економіки.
У
системі прямих податків, діючих в Україні і стягуваних з підприємств, зна ...